Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit kell tennem ha kaptam egy...

Mit kell tennem ha kaptam egy 3 terás haszált hddt, amin van egy telepitett win8, s csak 1 terát lát, de nekem nem rendszerlemeznek kell, csak adatlemeznek. Ha formatálom, az elég s 3 terát fogok látni, vagy más kell?

Figyelt kérdés
2021. jan. 10. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Le kell törölnöd a partíciókat a lemezkezelővel, majd hozz létre egyet ami a teljes lemezt lefedi.
2021. jan. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy partíciókezelővel töröld le a HDD-ről az összes partíciót, és hozz létre egy újat, most már a tároló teljes méretét megadva.

A Windows beépített partíciókezelője is megfelel erre a célra.

Az alkalmazás "lemezkezelő" névre hallgat, amit a számítógép-kezelés alatt tudsz elérni, a "tárolás" résznél.

2021. jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi. és a particio törléssel s teljes létrehozásával a telepitett win8 is eltunik, nem kell formázni, azt törölni, stb?
2021. jan. 10. 17:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

A partíciók törlésével a tartalmuk is véglegesen törlődik.

2021. jan. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon fontos, hogy ne a HDD-n lévő Windows 8.1-n keresztül csináld a partícionálást, hanem a saját windowsodon keresztül, ugyanis értelemszerűen azt fogja írni, hogy a kötet törlése sikertelen volt, mert épp használatban van.
2021. jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi, mindkettő win8 amugy. és akkor figyelem, nehogy az induljon be amit törölni akarok:))
2021. jan. 10. 17:16
 7/8 A kérdező kommentje:
win8.1
2021. jan. 10. 17:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Így telepíts: [link]

Ne hozz létre manuálisan semmilyen partíciót.

2021. jan. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!