Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi egy CD tömege a szabván...

Mennyi egy CD tömege a szabványos tokban?

Figyelt kérdés
Postai feladáshoz kellene a Cd pontos tömege.

2021. jan. 8. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
(én csak azt szeretném megkérdezni, hogy mi az a felhasználás, amihez még CD kell? Olyan furcsa.)
2021. jan. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Most direkt ezért lemértem neked 12 cd-t eredeti tokban.

Az értékek a következők lettek: 79, 61, 60, 95, 95, 91, 74, 60, 78, 60, 79 és 59.

Átlagolva 74,25 gramm.

Ha 2-3 mm vastag a tok, akkor kb 60-70 gramm, ha 6-9 mm vastag, akkor 80-95 gramm.

De ennyire biztosan nem kell pontosan megadnod.

2021. jan. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#1: ...csak azoknak érdekes ez, akik már eleve olyan gépet kapnak születésük óta, amiben nincs CD/DVD/Blu-ray meghajtó.


CD: hanglemezre jó, akinek van egy gyűjteménye, annak igencsak hasznos.


DVD: akinek van eg nagyrakás DVD filmje, annak igencsak hasznos.


Blu-ray: aki nagyobb mennyiségű adatot szeretne letárolni és nem minden eseten bízik meg a külső winchesterekben. De aki csak az internetről letöltött kisebb-nagyobb (rosszabb-jobb minőségű) filmeket akar tárolni, egy ilyenen ettől függően akár 30 film is elfér, és még csak a 25GB-sről beszéltem (23,2GB).

2021. jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én mérésem;

- DVD papír tokban: 19g

- DVD vékony tokban: 61g

- DVD normál tokban: 83g

- postai papír boríték: 3g


Megjegyzem a normál postai borítékba nem fér be a dvd, ezért magadnak kell hajtogatnod eggyet. Ha az 50g határba bele akarsz férni akkor mindenképp sima papír tokot és hajtogatott borítékot használj..

2021. jan. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2-re: Köszönöm szépen a méréseket, akkor az 50 g-os levélkategória kihúzva, csak az 500 g-os kategóriában megy el ajánlott levélként már egy CD is.


1-re: Zenerajongó, retro rajongó vagyok. Például az SACD lemezek gyönyörűen tudnak szólni egy megfelelő hangtechnikai rendszeren, ajánlom figyelmedbe.

(A 90-es években főleg CD-ken jelentek meg a számítógépes programok is. Igen és én is szoktam letölteni dolgokat a netről, de elég sok minden van, ami nem elérhető ebben a formában. Még..)

2021. jan. 8. 11:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Akár 2db 8GB-os DVD is elfér egy 50g-os levélben papírtokban.
2021. jan. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
( #5 köszi a megjegyzést. Jó, hogy őrzöd ezeket a darabokat! 😊 )
2021. jan. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 P.O.C. ***** válasza:

#1: Nekem még most is van hogy kell optikai meghajtó.


De elismerem, valóban elavult és a nagy átlagnak ma már teljes mértékben felesleges. Nagyon gyenge ár/adatmennyiség arányban tárolhatsz rajta bármit is. Kényelmetlen a használata. Kategorizálás, az örökös cserebre. Nagyon vigyázni kell rá, mert sérülékeny, koszolódik.


Millió streaming szolgáltatás van, akár filmre, sorozatra akár zenére. Amit akár letölthetsz és Offline is használhatod. Vagy játékoknak ott a Steam és társai például.


Akik használják, azoknak gyűjteményük lehet ilyen lemezekből. Vagy ha régebbi autód van, amibe speciális gyártóspecifikus rádió van, abba óriási költség lecserélni korszerűbbre a nagy átalakítások miatt. Ott CD -t kell írni, ha nem csak a rádiót akarod hallgatni.

Legutóbb pl Windows 98 -at telepítettem CD -ről. Ismerősömnek egy gyártóssori gépet vezérelt Windows 98 -as gép, és azt USB -ről nem lehet telepíteni. Jó az ha van még itthol optikai meghajtó/lemez. :)

2021. jan. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lemértem ezt is: kivettem egy gyári Audio CD-t a tokjából, átraktam papírtokba, az eredeti tokból kivettem az előlapot (6lap) és hátlapot:

Azzal együtt így összesen csak 33g a súlya.


Üres CD tokot pedig a sarki boltba olcsón vehet a címzett. (olcsóbban mint ha fél kilósként kéne feladnod).

Papírtok 10-20 Ft darabja, műanyag tok pedig kb 70Ft darabja, ha nem állna otthon tucatnyi üresen..

2021. jan. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#1: Mondjuk ha el kell küldeni postán/futárral, és minimalizálni akarjuk a módosítás veszélyét.

Az egyszer írható optikai adathordozóknak ugyanis megvan az az előnyös (legalábbis ezen szempontból előnyös) tulajdonságuk, hogy a tartalmuk nem változtatható. Ezáltal kiváló adathordozók archiválásra. Nem véletlen, hogy az irodai, illetve üzemi felhasználású gépekben mindig van optikai meghajtó.

Persze, nagyobb mennyiségű adathoz inkább DVD-t, vagy Blu-Ray-t érdemes használni (utóbbi akár 100 GB-os is lehet), de ha mondjuk egy pártíz, vagy párszáz megabájtos adatot kell elküldeni, akkor felesleges azért egy 4,7 GB-os adathordozót elhasználni.

Ráadásul - a hiedelmekkel ellentétben - a pendrive - túl azon, hogy drágább, mint egy 200 forintos írható CD - kevésbé is tartós. A CD-nél arra kell figyelni, hogy ne törd el, meg ne nagyon ótvar helyen tárold. Akkor nem lesz vele baj.

Felmerülhet, hogy miért nem interneten küldi el? Nos, biztonsági okokból nem mindent célszerű e-mail csatolmányként küldeni. Van, ahol kifejezetten előírás, hogy offline kell küldeni, pusztán biztonsági okokból.


Meg persze lehet, hogy pl. egy zenei CD-t akar a kérdező küldeni, olyasvalaki számára, akinek CD-lejátszója van. Mert tudod, attól, hogy nem divatos, nem mindenki dobja ki az 5-10 évvel ezelőtt vett technikai eszközeit.

2022. ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!