Intel xenon processzoralt szerelt gépet érdemes venni otthoni felhasználásra meg játékra?
A xenon processzorokban nem vagyok otthon annyira de azt tudom,hogy szerver gépekben szokott lenni.Nézegettem több gépet is ilyen procival és úgy láttam játékra is szokták használni.Mennyire időtálló egy ilyen xenonos proci mert az i5 procikat nézegettem igaz azokból sem a legújabb generációt hanem olyan 3./4. generációt.
Néztem egy gépet abban pl ilyen processzor van Intel® Xeon® Processor E3-1270 v2 4mag 8szál
Elmegy kategória, a leírt E3-1270 a 4790-el egyezik meg kb.
Nem rossz, de néhol kevés lehet az egymagos teljesítménye, ez utóbbi amúgy is jellemző a Xeon CPU-kra mivel a CPU munkálatokban a többszálas teljesítmény a mérvadóbb és ott jól teljesítenek.
2/
Tehát akkor jobb vétel lehet inkább egy i5-ös processzor?
6/
Olyasmi lehet mint motoroknál a vágott slick?
A Xeon az gyakorlatilag ugyanaz, mint az asztali megfelelője - már ha van neki.
Az alapvető különbség, hogy más benne a memóriavezérlő és mindegyik támogatja az ECC-t, sőt van amelyik csak azzal megy.
Az asztali i7-ekhez képest pár apróság ezekben támogatva van, amit az asztaliakban letiltott az intel, pl virtualizáció ( érdekes, az i3-380m-nél még volt virtualizáció, utána tiltották a procikból ), néhány extra utasításkészlet.
Ami még eltérés, hogy a Xeonok válogatott processzorok. A gyártósorról kijövő magok közül mindig a legjobbak mennek a szerverprocesszorokba, mivel ezek tudják a legkisebb feszültséggel tartani a névleges órajeleket.
A Xeonnak az az előnye, hogy olcsó. Sok bontott szereverből és munkaállomásból rengeteg Xeon vár eladásra, de mivel nem íííhééttt ezért a vásárlóközönség 98%-át nem érdekli. Pedig sok esetben ugyanaz, mint egy i7. Ha olcsóbban találsz Xeont, mint i7-et és a lap is támogatja akkor simán megéri.
A Xeonok legnagyobb előnye, hogy családon belül is multiplatformosak. Az olcsó munkaállomásokba ott az E3, a komolyabbakba már az E5, akár két processzoros kiépítésben is.
Ami a legfrankóbb, az az lga2011-es Xeon. Ott mindegyiknél alap a 4 catornás memóriavezérlő, a bontott ECC DDR3 meg olcsó, fillérekből hozható a DDR4 memóriasebesség.
Amíg IvyBridgenél az i7-3770K 4/8mag volt 3,5/3,9GHz-es órajellel, addig az Ivy Xeonoknál az E5-2090 v2 10/20mag volt 3.0/3.6GHz-es órajellel.
Akkoriban ennek asztali gépnél semmi értelme nem volt, de az AMD generálta magszámfejlődés miatt azért ma már asztalon sem muzsikálnak olyan rosszul.
Nyilván ez csak a magas turbó órajelű Xeonokra igaz, az alacsony ürajelű kis TDP-s sokmaxos Xeonok lassúak :D
https://www.youtube.com/watch?v=XvnjRKhPyJo
Azért ez nem épp sz@r eredmény egy 60$-os processzortól :D (a v2 az kicsit drágább)
Vannak magasabb órajelű Xeonok is, mint a 2667 v2 8/16mag 4Ghz turbó.. :D
https://www.youtube.com/watch?v=j1fLnE27sqE
Az oroszok nagyon rápörögtek erre, mert baromi sok bontott szerverprocit lehet venni Kínából és a sárgák már gyártanak elég korrekt alaplapokat is ehhez!
Most ez nyilván nem jobb választás, mint egy 3000-res Ryzen vagy egy 10 gen intel, de árban sem annyi.
A Xeon baromi jó buli, de főleg akkor ha már LGA2011-en vagy. A normál Xeon E3-ak nem nyújtanak semmi extrát az I5/i7-hez képest, legfeljebb olcsóbbak.
9/
Egy haveromnak nézek gépet és a fent említett processzorral találtam egy elfogadható árú gépet olyan átlag használatra hogy kis játék meg netezés,filmezés ilyesmi.Elég szűkös a keret amúgy szóval mindent meg nézek ami olyan áron jó ajánlat lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!