Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tud a bátyám egy 2007-es...

Hogy tud a bátyám egy 2007-es őskövület gépet használni még mindig?

Figyelt kérdés

Core 2 Duo E6550 CPU

4x1GB DDR2 memória

500GB WD Black HDD

ASUS P5PL2 alaplap

Geforce GT 8500 grafika


Ingyen szerezte ezt a gépet még régebben, akkor XP volt neki rajta, most Windows 10 Pro.


Napi szinten használja, dolgozik is rajta, filmezik, netezik.

2 monitor van neki rákötve (mindkettő 1920x1080).

Játszani nem szokott rajta, ha játszani akar akkor ott neki a PS4.



Ez a gépet asszem melóból hozta el amikor kezdett dolgozni, ott kidobták volna de neki meg jó mert így most tud itthonról is dolgozni.


Ilyen régi gépen használható a Windows 10?



2020. dec. 25. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól is függ mit dolgozik. Biztos nem olyat munkát végez, amihez komolyabb hardver kell..
2020. dec. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 meszike91 ***** válasza:
Ezt tőle kéne megkérdezned.
2020. dec. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem inkább az érdekelne, hogy ez miért zavar téged? Ha neki megfelel, akkor neked miért nem?
2020. dec. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Simán, 2 gépet is láttam hasonló C2D processzorral-win10. De játszani azt nem lehet rajta, meg attól függ mire használja.
2020. dec. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Lehet számodra hihetetlennek hangzik, de 2007-ben is használtak számítógépet az emberek..!

Nem mondták azt hogy "nem használom, inkább vàrok egy évtizedet jobb gépre"

Ugyanarra ugyanaz ma is ugyanúgy használható.


Rád nagyon hatnak a reklámok hogy mindenből sűrűn vegyél újat 'jobbat'... és ezért dolgozzál napi 18 órát..

2020. dec. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sőt, kiegészíteném #5 hozzászólását: 1997-ben is használtak ám számítógépet! Sőt, voltak, akik már 1983-ban is.

Való igaz, hogy a technika gyorsan fejlődik, de ez nem azt jelenti, hogy ami elmúlt 1-2 éves, az használhatatlan roncs lenne. Arra, amire akkoriban használták, arra továbbra is használható. Általában két dolog van, ami miatt problémás lehet egy régebbi gépet használi:

1. Internet. Az internetes technikák gyorsan fejlődnek, és már egy 1-2 éves böngészővel is lehetnek problémák. Az új böngészők - és az elmúlt pár évben készült weboldalak - pedig zabálják az erőforrásokat. Bár én múltkor egy kifejezetten gyenge, 15 éves gépen is tudtam nem azt mondom, hogy gyorsan, de elfogadhetó teljesítmény mellett internetezni. Csak meg kell találni a megfelelő rendszert és böngészőt.

2. Játékok. Bár az sem igaz, hogy egy tizenegynéhány éves géppel ne lehetne játszani. Nyilván nem GTA 5-tel, de ha belegondolok, hogy én 15-20 éve milyen jókat játszottam... hány estét töltöttem el a Heroes 3-mal... voltak akkoriban is olyan játékok, amikkel még ma is szívesen játszik az emberek többsége.

De ha az a gép pusztán fejlesztési, vagy irodai használatra kell, akkor miért ne lenne még mindig használható? Összehasonlításként: a munkahelyi (rendszergazda, meg néha mellékesen egy kis szoftverfejlesztés) gépem is már a 10-hez közelít, de eszemben nincs lecserélni. Ajánlották, hogy kapok zsír újat, de azt mondtam, inkább kapja az, akinek tényleg szüksége van rá. Feltettem rá egy Linuxot, és egyáltalán nem érzem, hogy lassú, vagy régi lenne. Egyedül a bootolás tart kicsit soká (kb. 2-3 perc), de az meg kb. annyi, hogy beérek az irodába, bekapcsolom a gépet, leveszem a kabátot, lepakolok, kényelmesen elhelyezkedek, és be is töltött.

2020. dec. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
jo gep ez mi a gondod vele?
2020. dec. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ilyen régi gépen használható a Windows 10?"

"most Windows 10 Pro."

"Napi szinten használja, dolgozik is rajta, filmezik, netezik."

Azt hiszem, meg is válaszoltad.

2020. dec. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ennél sokkal gyengébb gépen is elfutna, láttam YouTube videót amiben 1GB RAM-os régi gépen tesztelték, és nem tűnt használhatatlannak. Persze alkalmazástól is függ. 20 éves hardveren is elfutna, csak az akkori processzorokat nem támogatja.
2020. dec. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

teljesen működőképes. persze már lassú, nem az igazi. de alap felhasználásra tűrhető. Ha valaki nem tud 30 ezret rákölteni egy újabb (de amúgy még mindig régi, csak netezésre tökéletesen elég) gépre, akkor ez van. Nem a világvége.

Egy SSD sokat lendítene rajta.

2020. dec. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!