Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az gond ha a gépben egy 4 és...

Az gond ha a gépben egy 4 és es 8 gb os ram van? tehát összesen 12? mert mindig ugy szokták hogy 4-8-16-32...

Figyelt kérdés
2020. dec. 11. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Igen
2020. dec. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és miért?
2020. dec. 11. 11:13
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

annyira nem is a méret számít inkább hanem a generáció és az órajel.

igyis ugyis mennifog, de optimális esetben egyformák a legjobbak.


de ha mondjuk egy alaplapra integrált ddr4 4gigás mellé beteszel egy ddr4 8gigásat, menni fog az rendesen.

(Lásd a vadiuj AMD Ryzen-es laptopok is ilyenek)


[link]

2020. dec. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

3-as válaszát annyival egészíteném ki, hogy első olvasatra botorságokat írt indoklásként, de valami hihetetlenül. A hardverek belső felépítését hírből sem ismerheti, csak magazinokban olvasott valamit.

Ami igaz: optimális esetben azonos modulokat használunk együtt, mert így ideális.

Ami nem igaz: ígyis úgyis menni. Nagyon nem igaz!


Ami a háttérben van, hátha ebből más is okul. A processzor az architektúrájából adódóan támogat bizonyos feszültségű és tól-ig órajelű memória chip-eket, továbbá memória konfigurációkat (single channel, dual channel stb.), valamint megszabja az egyes chip-ek minimális és maximális ram kapacitását, továbbá azt, hogy a memória chip-ek hány bankba vannak osztva. Hétköznapi és szerver gép között további eltérés, hogy támogatott-e egyáltalán, vagy kötelező a hibajavító áramkörrel integrált memória modul (ECC).

Általánosságban elmondható, hogy az alaplap leírása tökéletesen behatárolja milyen ram modulok és milyen konfigurációban használhatók (DDR generáció, feszültség, kapacitás, sebesség). Ebből a DDR verzió nem is kérdéses, mert mindnek más a csatlakozója, nem megy egyik a másik foglalatába.

Különböző kapacitású modulok esetén az egyik lassító tényező, hogy a két modul esetén nincs minden bájthoz a másik modulban pár, így csak a 4/8GB párnál pl. csak az alsó 4/4GB lesz dual channelben hajtva, a maradék 0/4 pedig single channelben. Már ha egyáltalán hajlandó erre a rendszer, és nem kapcsol teljesen single channelbe.

Órajel alatt is sokan csak annyit néznek, hogy pl. 2400MHz... ez sem elég az optimális teljesítményhez. A DDR koncepció alapján a memória folyamatosan újraírja magát, hogy az adat tárolását fenntartsa. Ehhez FLIP/FLOP működést használ. Ennek viszont van egy sokkal érdekesebb órajele, amit viszont ciklusban adnak meg. Pl. 3-3-3-4. Mivel két különböző gyártmány azonos MHz/feszültség/kapacitás mellett is eltérhet ezekben, már romlani fog a teljesítmény. Ugyanis az egyik RAM olvasásával megvárja a másikat a CPU. Tehát a ciklus értékek közül a két modulból a maximum értékek fognak dominálni. Így a modulok által támogatott sebességet nem fogod elérni.

Alapszabályként azt javaslom neked, hogy vegyél memória kit-et. Ha ez nem lehetséges, egyszerre vedd meg legalább a két egyforma modult. Ha ez sem játszik, akkor vegyél a meglévőnél jobb képességű ram modult. Akkor talán nem lesz lassabb a konfig, mint volt.

Elnézést a hosszú írásért, de remélem sikerült megvilágítanom az okokat.

2020. dec. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

" ígyis úgyis menni. Nagyon nem igaz!"

Miért is nem?


"Különböző kapacitású modulok esetén az egyik lassító tényező, hogy a két modul esetén nincs minden bájthoz a másik modulban pár, így csak a 4/8GB párnál pl. csak az alsó 4/4GB lesz dual channelben hajtva, a maradék 0/4 pedig single channelben. " - tehát akkor menni fog mégiscsak?

2020. dec. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Arról nem is beszélve, hogy nem minden proci tud dual channel hajtani memóriát
2020. dec. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Kedves 5-ös hozzászóló. Nem írtam, hogy menni fog egyáltalán. Semmi garancia nincsen rá. Ha mégis megy ilyen konfigurációban a gép, akkor ez a szituáció bizony elő fog jönni.

Egyébként legegyszerűbb befáradni egy webshopba, kinézni a megfelelő RAM jelöltet, berakni a kosárba (hogy legyen 14 napod elállni, ha probléma adódna), majd személyesen bemenni géppel az üzletbe (laptoppal főleg), csavarhúzóval együtt, beletenni a memóriát a gépbe, és csak akkor fizetni, ha rendben is van. Ha ezek után derül ki valami gebasz, még mindig ott a 14 nap visszavinni a terméket.


Halkan jegyzem meg, hogy én már jártam úgy Sony laptoppal sok éve, hogy a kinézett 2x4GB ram kit mindenben jó lett volna, aztán jött a nagy DE. Eszében sem volt vele működni, mert a bank kiosztása más volt. Az üzletben nem egy ram kit volt, próbálgattuk. Végül csak a kétszeres áru Apple-höz való szettet ette meg. Ezt csak okulásként írom le.

2020. dec. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os. Amelyik proci nem tud legalább dual channel-ben hajtani memóriát, ott ne memóriát vegyél, hanem gondolkozz inkább teljes gép fejlesztésben. Mert úgy jársz, mintha disznók közé szórnál gyöngyöt.

4-es voltam.

2020. dec. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!