Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használtan milyen pc alkatrész...

Használtan milyen pc alkatrészeket lehet venni? Feltudnátok sorolni? Én annyit tudok hogy HDD-t meg SSD-t nem lehet vagy nem ajánlott

Figyelt kérdés
2020. nov. 28. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindent lehet venni használtan.
2020. nov. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azok után, hogy a hardverárak ennyire meglódultak, szerintem a processzort és a videókártyát éri meg a legjobban használtan venni. Sőt, én biztosan csak ilyen formában vennék a jelen helyzetben. Persze ha nulláról építesz gépet, akkor nyilván a többi komponenst is be kell szerezni. Alaplap+RAM kombó esetében szerintem ugyanúgy jól lehet járni az újjal és a használttal. De a proci, meg a VGA kifejezetten ajánlatos használtan, főleg, ha van egy meglévő konfigurációd, ami nem jobb egy középkategóriás mértéknél, tehát fejleszthető. Ahogy írtad, háttértárakat nem szabad használtan venni tényleg. Nem is éri meg (mert újonnan se drágák), meg ezek sokszor teljesen váratlanul be tudják adni a kulcsot (mert nem tudhatod, hogyan használták előtte). A prociban és a VGA-ban érdekes módon nincs annyi kockázat és a használt, 2-3 éves high-end darabokat is értelmes áron meg lehet venni.
2020. nov. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:
100%
Szinte mindent lehet. A CPU és a RAM állnak az első helyen, mert azok hibásodnak meg a legritkábban. A többi viszont annál gyakrabban kipurcanhat. Szerencse kell mindhez. Láttam már új HDD és SSD -t is, 1 hónapon belül kipurcanni. De láttam 15 éves, a mái napig hibátlan merevlemezt, ami minden áldott nap megy 10-12 órát.
2020. nov. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, árultam pár hónapja régi hardvereket és pont a HDD-k mentek el a leghamarabb. Utána az alaplapok jöttek, majd RAM és VGA nagyjából azonos időben, majd az SSD. Pont a CPU-t hirdettem a leghosszabb ideig. Nem irreális áron, mindent áron alul adtam, hogy gyorsan vigyék el.
2020. nov. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

barmit


biztonsagi mentest mindenki csinal... ez azt jelenti hogy legalabb 2 teljesen fizikailag elkulonul tarolon is megtalalhato ugyan az

manapsag amikor annyifele tarolo van ez gyerekjatek es nem is draga


mindegy ha mind hasznalt is hiszen valamin most is tarolod

illetve neten a fellegekben... is ott van minden

szemelyes adat is lehet

szoval



szoval barmit vehetsz ami jo aron van valamenyi garival meghozza


pl ha felaron veheted miert ne erne meg?

2020. nov. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Használt 100/100 HDD-vel sincs gond. Nem azt mondom, hogy ajánlott, de ha lehet spórolni így, akkor nem rossz ajánlat, aki rászorul.


Videokártya elég romlandó... az egy év gari sem ér többet egy használtnál. 2-3 évvel érdemes venni. Használt az kockázatos. De gyakran olyan olcsóak az újhoz képest, hogy megéri a kockázat. Szinte féláron vannak.


RAM oké, ha van memtest


Proci elnyűhetetlen. Főleg a fix órajeles intelek.


Alaplap... nem egyszerű. Elég sok hibalehetőség van itt is. VRM hűtés legyen egy közepesebb fajta legalább, és akkor elcipeli a gépet még jóideig. A többi komponens miatt talán kényszer is, hogy milyen lap kerül bele egy gépbe, és így nincs is annyira lehetőség válogatni. Én legutóbbi géphez új alaplapot vettem, mert nem volt használtan semmi.


Táp lassan öregedő cucc. Jó minőségűt kell venni, és kész. FSP, Seasonic, stb...

2020. nov. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
HDD mondjuk elég olcsó újonnan is, az SSD viszont sokkal tovább bírja, mint a HDD (tehát azt talán érdemesebb használtan venni).
2020. nov. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

arrol meg is feletkeztem jo is hogy irtak, szoval ha azt kell megmondani mint legkevesbe erdemes hasznaltan az az alaplap foleg semilyen garival, es ha nem is kedvezo ara

sok csomagolt bontatlna bolti alaplappal is meglehet jarni, hiszen ezen van rengeteg alkatresz igy ezert tobb a hibalehetoseg, hol ezen hol azon sporol a gyarto


de ez sincs kizarva

korultekintoen kell

2020. nov. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!