Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális ha a processzorom...

Normális ha a processzorom 80-90%-os használatra is felmegy?

Figyelt kérdés

CPU:i7-9750H

Játék közben a proci akár 80-90%-os használatra is felmegy néha 65-75% között is van ritkábban. De inkább 80-90% .

Háttérben nem fut szinte semmi. Gondot okozhat?



2020. nov. 23. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Miért okozna? Erre van tervezve. A 100% is normális lenne.

Gondold el, ha le lenne korlátozva 70-ig, jogosan feszengenél, hogy a maradék kapacitást is kifizetted, miért nem mehet 100-ig? :D

2020. nov. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Rendben értem.

Nem tudom igazából sose figyeltem fel erre csak most rápillantottam és picit furcsának találtam mivel nem igazán értek alapból ezekhez...

De nagyon köszi a segítséget.

2020. nov. 23. 19:08
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem elég erős a processzorod a videókártyádhoz. Mivel nem 100%-on megy, így még azért használható, de nagyobb kártyát már ne vegyél ehhez.
2020. nov. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Játékfüggő, de a legtöbb úgy van tervezve, hogy kihasználja a rendelkezésre álló minden erőforrást, azaz a procit és a videókártyát is 100% közelében járatja, szóval ez teljesen normális. Miért ne használná ki ha már ott van. Persze ha ez lehetséges, mert ha például a videókártya sokkal gyengébb a procinál, nem fogja tudni a procit teljesen kihajtani, de ugyan ez igaz fordítva is.
2020. nov. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 ez laptop

nem egeszen igaz, ha 100% megy es semmi mikroszaggatas sincs akkor nincs gond de eppenhogy jo ha egy kicsi marad akar 5-1% is boven eleg ra. A jatek szampontjabol a gpu nal jo ha 100% on porog allandoan es szinten tokeletesen stabil minden (nincs se nagy se mikroakadas, a minimum fps magasan tudja tartani magat stb.)


ha gpu d is nagyon alacsonyan porog (amikor amugy akcio van tehat nem terkepet nezel pl vagy ilyesmi hanem mozgol, harcolsz stb.) 65% alacsonynak szamit

ekkor valami lelimital ami nagy problema (ha cpu es vga egyszerre ilyen alacsonyan prog a porgos jatekmenet kozben is)


ki kell deriteni legtobbszor szoftveres oka van beallitas stb. driver...

de lehet hardveres is

de errol nem irtal


amig a jatekelmenyed tokeletes a jatek folyekony stb. es netan nezed gogy gpu 100% vagy ahoz kozeli addig nincs gond massal nem kell torodnod


termeszetesen valaki okkal lelimittalja ezeket energiatakarekossag miatt pl.

vagyis nem mindeg hibajelensegrol van szo, se arrol hogy ez "kart"(...) okozna

2020. nov. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Szoval lehet a hosszas korulirasom miatt felreertheto de arra utaltam hogy ha 100% on megy GPU de a cpu "csak" 11% on (pusztan pelda kedveert) akkor nincs gond, ha jo a jatek es magas az fps

gpu-100 cpu-65-75 meg eleg normalis, foleg mivel nalad 80-90 is (100-100 gpu-cpu) is normalis ha nincs problema


es mint lathatad az nem jo ha a gpu alacsony ha egyszerre a cpu val az sem,

de akkor foleg nem ha a cpud magas es a gpu alacsony, mivel pont ekkor van hatalmas proci limited


Xy4

2020. nov. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A gpu 65% felett szokott lenni de majd mamég utánna járok és jelentkezem hogy biztosra mondjam.

Emígy semmi mikroakadás nincs az fps folyton 70-90 körül van.

2020. nov. 24. 07:36
 8/8 A kérdező kommentje:
Nos azt tapasztaltam hogy nagyobb harcoknál tényleg a gpu használata felmegy akár 80%ra is de nem sokáig. Tulajdonképpen össze vissza ugrált de általában a cpu 20% többet használt mint a gpu. Volt olyan is többször hogy együtt ugráltak tehát ha a gpu használata megnőtt akkor cpu-nak a használata is viszont általában a cpu nagyobb %-ban dolgozott.
2020. nov. 24. 09:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!