Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3.5" HDD csatlakoztatása...

3.5" HDD csatlakoztatása Raspberry Pi 4-hez lehetséges?

Figyelt kérdés

Szeretnék építeni egy NAS/Seed boxot ami 24/7 megy. Szükségem lenne ehhez egy nagy méretű HDD-re amit tudok csatlakoztatni a Raspberryhez. A kérdésem az, hogy mi a legolcsóbb módja ennek?


[link]


Én ezt a dokkolót néztem ki, mert van külön tápellátása és usb-n keresztül tudnám csatlakoztatni a Raspberryhez.


Lehetséges lenne , hogy külön partícióként jelenjen meg a meghajtó mintha belső merevlemez lenne?


Ha esetleg van más alternatíva amivel olcsóbban kijönnék azt is szívesen meghallgatnám.



2020. nov. 22. 17:37
 1/3 P.O.C. ***** válasza:
65%
Lehetséges persze. De ha még nincs 3,5" -os vinyó a 2,5 -ossal jobban járnál. Csendesebb, olcsóbbak hozzá a külső házak, és nem igényel külön tápot.
2020. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2TB hely kellene minimum és az 2.5"ben elég költséges és nekem már van 3.5" merevlemezem ami a célnak megfelelne.
2020. nov. 22. 18:44
 3/3 A kérdező kommentje:

Aki esetleg később olvasná:


Végül megvettem ezt a 3"5-ös dokkolót és beletettem egy 2TB-os merevlemezt és teljesen jól működik a raspberryvel.


Itt van két guide is ami alapján csináltam az egész projektet:


[link]


[link]

2020. nov. 26. 18:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!