Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fejhallgató 12 ezer forint...

Fejhallgató 12 ezer forint alatt? Lehetőleg vezetékes legyen, minél jobb minőségű és fekete, és ne szorítsa el a fülemet

Figyelt kérdés
(Nem biztos hogy eltaláltam a kategóriát de nem ez a lényeg)

2020. okt. 24. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Superlux-k között érdemes nézni, például:

[link]

Ehhez jár plüss párna is, egész jó a hangzása.

2020. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Hát nekem még a nyolcvanezres is mocskos kényelmetlen tud lenni egy idő múlva (bár szemüveges is vagyok). A pár ezres régi olyan könnyű volt, sohase vált kényelmetlenné.
2020. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Figaro51 válasza:
0%
Hama uRage egész jó
2020. okt. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehetőleg ne legyen ilyen kiálló mikrofonja!
2020. okt. 24. 19:59
 5/10 A kérdező kommentje:
Erről tudtok valamit mondani? [link]
2020. okt. 24. 20:00
 6/10 anonim ***** válasza:

Túlárazott, alacsony kategóriát képviselő fejhallgató.

1-es vagyok amúgy, ebben az árkategóriában rengeteg fejhallgató megfordult nálam, igazából az összes Superlux illetve az egyéb gyártók alsóbb kategóriás fejhallgatói, olcsóbb ATH-k is.(most A550Z, M30X, HD668B, M20X, LZR580S van éppen nálam de volt szerencsém használni HD681Evo-t, M40X-t stb.)

Ezzel csak azt akarom mondani hogy szerintem releváns a véleményem.

Igazából a belépő kategóriát a HD668B és a HD681 Evo képviseli, alatta nem is nagyon érdemes gondolkozni.(rossza anyagminőség, borzalmas hangzás)

Érdemes elgondolkozni hogy a nevet akarod megfizetni(olcsóbb Sony,Sennheiser,JBL)vagy esetleg az adott áron a maximumot szeretnéd(olcsóbb Superlux-k, de idetenném a Piooner MS5T-t, M20X-t is).

Ebben az árkategóriában nincs hibátlan fejhallgató, de viszont vannak közel jók is.

HD668B még ajánlott részemről, a feljebbi mellett.

Tesztek:

[link]

[link]

[link]

HD681 Evo:

[link]

[link]

Persze számít a forrás is, a DAC is, AMP is bár ilyen árkategóriában még nem annyira jelentős ez.

2020. okt. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. okt. 24. 20:44
 8/10 A kérdező kommentje:
Superlux HD681 EVO-ról tudsz írni nekem részletesebben?
2020. okt. 24. 21:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is a mérete, külseje:

Viszonylag nagy fejhallgatóról van szó, szóval ami a kényelmet illeti ilyen téren rendben van.

Adnak hozzá plüss párnát is, így jelentősen kényelmesebb lesz mint bőr párnával, hosszabb ideig hordható mivel a szorító ereje sem túl nagy.

Alapvetően nem egy törékeny darab, csak arra kell figyelni hogy jack apára megy rá egy hosszabbító kábel, előbbi képes meghajlani de adnak hozzá egy műanyag merevítőt ezzel csökken az esélye.(bár ezt érdemes lecserélni fix 3 méteresre idővel)

Ami kicsit negatív lehet az fél-zárt kivitel, ami azt jelenti hogy befelé hallatszik a zaj valamelyest bár ez minimális.(a hangzásnál mondjuk előnyös)


Hangzás:

Elég telt hangzása van, kissé a mély felé is húz ami nem feltétlen baj ha esetleg szereted a modern könnyűzenét, vagy éppen játszasz.

A kategóriájában kitűnő, elég részletes is, a tér is megfelelő(a félig-zárt kivitel előnye).


A többi igazából ezen felül szubjektív dolog, én inkább a semleges hangzást szeretem de úgy gondolom ez idővel kialakul, több fejhallgató után.

Annak ellenére ennyiért ezt választanám, bár attól is függ hogy hordozni is akarod-e vagy csak otthoni felhasználásra.

Ez inkább az utóbbira az igazi, hordozáshoz szerintem elkel neki egy fix kábel hogy ne sérüljön.

Felhasználást tekintve zene(elektromos, ill. legtöbb könnyűzenei műfajra), játékokra, de szerintem a filmeknél tud igazán kiteljesedni a nagy terével.

Studióban nem valószínű hogy helytáll, ahhoz nem elég semleges a hangzása.

Összesítve jó választás, nyilván nem hibátlan de ennyi pénzért nem sok van ami többet nyújtana.(következő színt az M30X/SRH440, ezek már hordozni is jók de borsósabb áron vannak)

2020. okt. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást! Olyat szeretnék, amit tudok használni PC-hez is meg amit tudok az utcán hordani is. Ez megfelelő ezekre a célokra? Vagy válasszak másikat?
2020. okt. 25. 07:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!