Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv Van egy msik9-vgm-v...

Üdv Van egy msik9-vgm-v alaplapom ha két memóriát rakok bele nem bootol be, se kép se hang mi lehet a porbléma?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 11:32
 1/6 Silber ***** válasza:
Elképzelhető, hogy rossz az egyik memóriamodul. Próbáld ki úgy, hogy egyszerre csak az egyiket teszed be, majd a másikat. Amelyiknél nem bootol, az lehet a ludas.
2010. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy az amit az első válaszoló is írt, vagy az is lehet, hogy valamelyik modul nem kompatibilis az alaplapoddal.
2010. aug. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ.

mind a két memóriamodul jó mert most éppen a másikban van.

ha nem kompatibilis azzal mit lehet csinálni?

2010. aug. 9. 12:35
 4/6 Silber ***** válasza:
A "nem kompatibilis" választ elvetném, mert fizikailag képtelen lennék egy DDR ramot egy DDR2, vagy más foglalatába beletenni. Lehet, hogy az egyik foglalatnak van baja. Egyetlen modullal nézd meg, hogy melyiknél lehet gond. Ha ez sem működik, akkor passzolok.
2010. aug. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kompatibilitásnál nem arra gondoltam, hogy más foglalatú ram nem kompatibilis... Nem is tudom, hogy juthat ilyen hülyeség valakinek eszébe.


Egyszerűen arról van szó, hogy találkoztam már többször azzal a jelenséggel, hogy volt egy ramom, ami pl asus lapban működött, de mondjuk egy gigabyte-ban már nem. Stb...


Némelyik gyártó meg is szokta adni az oldalán, hogy mely gyártók, mely ramjaival garantáltan kompatibilis az adott alaplap. MSI oldalán ilyet sajnos nemtaláltam.

2010. aug. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mind a 2 memóriamodul működik.

most éppen egy kingmax ram van benne. régebben vettem egy teljesen ugyan ilyen és azzal sem volt jó.

esetleg a bios-ban nem kell valami átállítani?

2010. aug. 10. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!