Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenovo L430 laptopon hol...

Lenovo L430 laptopon hol találom az alaplap vonalbemenetét?

Figyelt kérdés
Videokazettákat akarok digitalizálni. Egy másik ezzel kapcsolatos kérdésemre valaki azt válaszolta, hogy ahhoz, hogy legyen hang, az alaplapi vonalbemenet csatlakozóba kell bedugni a Jack dugót. (A kábel másik végén egy fehér meg egy piros RCA dugó van, ezeket teszem a videomagnóba.)

2020. okt. 21. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Sehol.


A laptop specifikációi szerint:

[link]

1 darab 3,5 mm-es, kombinált (mono mikrofon bemenet + sztereó fejhallgató kimenet), 4 érintkezős, TRRS jack aljzat ( [link] ) van rajta - vagyis nagy jelű vonalbemenet nem köthető rá.


Szükséged lesz egy analóg video és vonalszintű audiojelet fogadó USB-s kimenetű digitalizáló eszközre - például ilyesmire:

[link]

a piros és fehér lengő RCA aljzatok a sztereó audio vonalbemenetek rajta, a sárga RCA-aljzat meg a kompozit ( [link] ) videobemenet.

2020. okt. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Digitalizáló adapterem már van (EasyCAP), ez viszont csak a képet továbbítja, a hangot nem. Hogy hang is legyen, ahhoz vettem egy USB 7.1 hangkártyát. Akár ebbe, akár közvetlenül a gép Jack csatlakozójába helyezem a Jack dugót, nincs hang. Az OBS Studio-ban digitalizálnék, a hangbeállításokat átnéztem, mégsem tudom, miért nincs sehogy hang. Nem is a videó vagy a kazetta baja lehet, mert DVD lejátszóról is csak a képet látom, a hangot nem hallom.
2020. okt. 21. 16:54
 3/8 anonim ***** válasza:

"Digitalizáló adapterem már van (EasyCAP), ez viszont csak a képet továbbítja, a hangot nem."

Kellene hogy továbbítsa - van rajta audio-bemenet:

[link]

ha rendesen feltelepült hozzá a driver, működnie kellene:

[link]


"ahhoz vettem egy USB 7.1 hangkártyát"

Annak gyártója, típusa?

Azon van egyáltalán vonalbemenet?


"Akár ebbe, akár közvetlenül a gép Jack csatlakozójába helyezem a Jack dugót, nincs hang."

A gépbe nem érdemes, mert kombinált csatlakozó van rajta, ami nem alkalmas vonalbemeneti jel kezelésére.

Az "USB 7.1 hangkártyáról" meg - ezidáig - semmilyen információ nincs.

2020. okt. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

aqprox 7.1 USB Sound Card


Ezen két helyre is behelyezhető a Jack dugó, de egyikbe dugva sincs hang.

2020. okt. 21. 18:25
 5/8 anonim ***** válasza:

"aqprox 7.1 USB Sound Card"

Approx lesz az:

[link]

ezen sincsen vonalbemenet, csak mikrofonbemenet. Ha arra vonalkimeneti jelet küldesz, azzal - rossz esetben - túlvezérelheted, elronthatod azt.

2020. okt. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tehát ezen a laptopon nem is lehet digitalizálni? (Vagyis csak képet lehetne, de hangja is van a felvételeknek, és anélkül nem sok értelme van.)


Mely laptopoknak van alaplapi vonalszintű bemeneti csatlakozója? Vagy hogy néz ki az ilyen csatlakozó? (Van még egy Samsung 270E és egy Asus X553M laptopunk, hátha ezeken találok ilyet.)

2020. okt. 21. 20:39
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: Laptopokon nem szokott lenni vonalszintű audio bemenet.

Az általad említett laptopokon:

* [link]

* [link]

is csak az előzőekben említett kombinált, sztereó fejhallgató kimenetként és mono mikrofon bemenetként funkcionáló 3,5 mm-es TRRS jack van audiocsatlakozó gyanánt.


Ámbár lehetne kapni olyan "olcsóbb" külső hangkártyát, amin van vonalbemenet:

[link]

de mint írtam, az általad említett videódigitalizáló eszköz - legalábbis a típusmegjelölés szerint - elvileg rendelkezik sztereó audió vonalbemenettel (a fehér és a piros lengő RCA-aljzat) is, azt lenne érdemes elsődlegesen működésre bírni (meghajtóprogramja fenn van?).

Azért is, mert egy külön hangkártya használatával a hang a képhez képest csúszni fog (mivel a hangkártya és a videódigitalizáló eszköz külön-külön van, nincsenek szinkronban) - bár az utólag videószerkesztő programmal korrigálható.

2020. okt. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Igen, telepítettem az Easy CAP driver-ét, többször újra is telepítettem, mégis csak kép van.
2020. okt. 21. 23:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!