Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik slotba rakjam az SSD-t?

Melyik slotba rakjam az SSD-t?

Figyelt kérdés

Z370 Aorus Ultra Gaming alaplap, Samsung Evo Plus 970 M.2 500 giga PCI SSD.


Két slot van az alaplapon, egyik a videókártya alatt, másik a videókártya fölött (a processzor és a videókártya között).

Mivel PCI elméletileg mindegy melyik slotba rakom, mert nem okoz egyikben sem problémát a már meglévő SATA dolgokkal. Legalábbis úgy vettem ki a kézikönyvéből,hogy csak a SATA SSD-nél lenne nem mindegy a dolog.


De melyiket válasszam a kettő közül? Bár nemrég tisztítottam a gépem, hirtelen nem emlékszem mennyi hely van a kezemnek mozogni, de szívesebben választanám az alsót, mert ott legalább a proveccor hűtője nem zavar be.

Viszont van-e a hő szempontjából bármi előnye vagy hátránya a slotoknak? A videókártya gtx 1070ti, két ventillátor van az alján, a processzor hűtője szerintem valamilyen Cooler Master.



2020. szept. 19. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő x4 PCI-e szállal rendelkezik, tehát lényegében mindegy teljesítmény szempontjából.
2020. szept. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
NVMe-nél mindegy. SATA-nál nem mindegy, meg kell nézni, hogy melyik SATA portra van kötve és abba a foglalatba kell tenni, amelyik SATA portja üres.
2020. szept. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Kieg: Ryzen processzorokban van beépített SATA vezérlő, így az alaplapi mellett van egy extra vezérlőd. Az M.2-es foglalat jellemzően arra van kötve, így ilyen konfigon nem vesztesz el egy alaplapi SATA portot sem. Kivéve, ha a processzoré is ki van vezetve, ilyenkor ASATA néven is találsz portokat. Ezeket veszted el, ha M.2-es SATA SSD-t teszel be.
2020. szept. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"NVMe-nél mindegy."


- Hát nagyon nem mindegy, mert ha az egyik (másodlagos) csak x2-es, akkor lazán visszafogja, tapasztalatból is mondom. Egyszer én is áttettem a másikba, mert hogy ott "kényelmesebb", csak nem értettem hogy miért hoz 2000MB/s alatti teljesítményt. Minden beállítást átnéztem, és végül rájöttem hogy csak x2-es az a csati.

2020. szept. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!