Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv! Van egy HP Folio...

Üdv! Van egy HP Folio 9470M-es laptopom aminek ssdje van, és a bootnál valami el lett rontva a bios beállitásokban, és nem bootol semmit. Annyit ir ki bekapcsolás után, hogy No bootable image found,notebook will be shutdown??

Figyelt kérdés

Aztán csak az ok-ra lehet rá menni és ennyi. A probléma ott kezdődik, hogy ehhez társul az, hogy a billentyűzet nem működik valamiért, és usb billenttyűzettel használható csak, ami szintén nem kapcsol ahogy nem bootol semmit sem.


Kérlek segitsetek, egy kétségbe esett laptop vásárló.



#HP #bootolás #SSD #FOLIO9470m
2020. szept. 11. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
BIOS-ban a Secure Boot helyett válaszd a Legacy-t.
2020. szept. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mivel az usb billentyut nem erzekeli ebben a modban ezert nem tudom kezelni sem, és rögtön ez jön be. Valami megoldás, hogy esetleg másik számitógépemen keresztül erőszakolni rá, hogy bootolja a win10 pendriveot esetleg?
2020. szept. 11. 13:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Vedd le töltőről, vedd ki az akksit, nyomd folyamatosan 15 msodpercig a bekapcsológombot, akksi vissza, bekapcsolás, F10 nyomogatása a BIOS-hoz.
2020. szept. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A probléma az, hogy az usb keyboard nem működőképes ebben az állapotban nem ismeri fel magától, és ugye bootolni meg nem akar semmit hiába rakom be a win10 pendriveot


Tehát nem tudok nyomogatni billentyűket csak a touchpad van, mert nem kapcsol az usb billentyűzet

2020. szept. 11. 18:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Megcsináltad, amit írtam?

1. töltőről levenni

2. akksit kivenni

3. bekapcsológomb nyomvatartása min. 15 sec

4. akksi vissza

5. töltő vissza

8. bekapcs > F10

2020. szept. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen meg, de már úgy vettem az előző tulajtól, hogy azt mondta valamiért nem működik a keyboard, és usbről használható. Ez igy is volt, csak a boot menüben el rontotta lakótársam a boot beállitásokat, igy most jelenleg az usb sem kapcsol mert nincs mire, és nem áll fel a rendszer csak az okra lehet rá menni és a fentebb emlitett üzenetet. BTW a háttér világitása működik a laptopon.
2020. szept. 12. 11:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Még megpróbálhatod a BIOS resetet. Hogy működik-e usb billentyűzetről, nem tudom, de én megpróbálnám mindkét billentyűzetről. (amikor a saját bill-ről próbálod, az usb legyen kihúzva!!!)


1. laptop kikapcs, de a töltő legyen bedugva

2. egyszerre nyomd le a WIN + B gombot (2 gomb lenyomva egyszerre)

3. nyomd le plusszban a bekapcsoló gombot is (3 gomb lenyomva egyszerre)

4. tartsd őket lenyomva 5-7 másodpercig, ha sikeres volt a beavatkozás, hallanod kell a BIOS csipogását

5. bekapcs


Ha ez nem működik, ugyanezt a fenti 5 pontot kellene megpróbálni a WIN + V gombokkal.

2020. szept. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!