Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik alaplapot választanátok...

Joules83 kérdése:

Melyik alaplapot választanátok egy Ryzen 3700X-hez?

Figyelt kérdés

MSI B450 Tomahawk MAX vagy

MSI X470 Gaming MAX vagy

tudtok ajánlani hasonló alaplapot max 40eFt-ig



#alaplap #MSI tomahawk max #MSI Gaming Max
2020. szept. 2. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Tomahawk ebben az árkategóriában szinte verhetetlen, nagyon jó VRM, stabil és sokoldalú lap, tuti nem lőnél mellé vele. Amit még ajánlani tudnék az az ASRock B550 PHANTOM GAMING 4, mivel 3 M.2-es slot van rajta és valamivel újabb lap, de mint írtam a Tomahawkkal se tudsz mellé lőni.
2020. szept. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat.

Tomahawk-ról sok jót hallottam, de ami ellene szól, hogy hátlapon csak 3 USB3.x port van illetve egy M.2 foglalt esetén kettő normál SATA3 port ugrik (csak 4 marad).

A X470 külön van M.2-es SATA és NVMe-s port utóbbi esetén (nincs SATA vesztés mind a hat megmarad — a régi HDD-t nem akarom kidobni jól lesz az még RAID1-be).

X470-es elméletileg erősebb chipset ezért talán ott ugyanolyan üzembiztos a CPU tápellátássa 🤔!?

A 3700x-es csak 65W-os ezért VRM nem lenne "túlfűtve". (Illetve az ahhoz adott gyári hűtő is ideig-óráig még használható.)

Az AsRock anno az AM2 időszakból nekem valahogy kevésbé szimpatikus, de utána nézek.👍

2020. szept. 2. 14:51
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
A VRM egy fokkal jobb a Tománál, de egyéb szolgáltatásokban viszont valószínűleg a másik lenne nyerő. Ehhez a procihoz mindenesetre elég mindkettő.
2020. szept. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 pappgr ***** válasza:
66%
NAGYBAN kétlem hogy bármilyen b450 lapnak jobb a vrm-re mint egy x470-nek. De ha nem akarsz hatalmas oc-t tenni a procira akkor jó a tomahawk. Én viszont inkább b550 és x570 lapokat néznék, a 400-as lapkakészleten csak béta BIOS-al mennek 4000 szériás cpu-k viszont 500 natívan fogja támogatni az 5000 szériát is.
2020. szept. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tervezek 4000 vagy 5000 szériás Ryzen-t, és PCIe 4.0 sem szempont most számomra, mivel egy Phenom II X4 965-os kívánok most lecserélni és szerintem a 3700x is elég nagy ugrás lesz. Olyan alapot keresek ami legalább 5-8 évet kibír.
2020. szept. 2. 21:11
 6/7 pappgr ***** válasza:
Pontosan azért írtam, hogy én olyan lapot vennék mi támogatni fogja a jövőbeli procikat.
2020. szept. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tervezel 4000 Ryzen-t, és PCIe 4.0 sem szempont, akkor bármelyik jó választás lehet, vedd az olcsóbbikat.Az, hogy 5-8 évet bírni fogja-e, az már csak a szerencsén múlik.
2020. szept. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!