Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha belecsapott a gépbe a...

Ha belecsapott a gépbe a villám akkor csak a tápegység romlik el?

Figyelt kérdés
Sosem jártam még így, idáig. Ilyenkor csak ez bír kiégni? Remélem a hardnak nem lehet ilyenkor baja, mert rengeteg fontos dolog van rajta... meg hogy lehet az, hogy több minden be van dugva egy konektorba és csak a PC romlik el?
2020. szept. 1. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy számítógépbe belecsap a villám akkor az nagyjából teljesen eltűnik a létezésből de legalábbis szinte a felismerhetetlenségig összeég.
2020. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindent kinyírhat a gépben egy akkora túlfesz, amit a villám okozhat a hálózatban. Igazából ez csak a szerencsén múlik. Ezért ajánlott mindent kihúzni viharban.
2020. szept. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jó nem úgy értettem, hogy direkt bele a gépbe, hanem a hálózatba. Ilyenkor legtöbb esetben a tápegység romlik csak el? És más eszköz miért nem, amik ugyanabba a konektorba voltak bedugva?
2020. szept. 1. 15:27
 4/11 anonim ***** válasza:

Tesóméknak a kerítésbe csapott bele, majd a kapunyitó 230-as kábelén bement a házba és 3 milliós kárt okozott.

Minden elektromos készülék ami csatlakoztatva volt a hálózatba tönkrement (beleértve két asztali PC-t is).

Ahogy a #2 írta az csak szerencsén múlik, hogy mi éli túl és mi nem.

2020. szept. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hat akkor talan szerencsem van, es csak egy kisebb toltetet kapott, mert se a monitor, se a kislapmpa, se a router nem ment tonkre...
2020. szept. 1. 15:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha annyira fontos dolgok vannak a gépen, tanácsos menteni hagyományosan vagy felhőbe.
2020. szept. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2020. szept. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha a villámcsapástól kiégett a ház, beroskadt a tetö, a bútorokból és tartalmukból csak füstölgő korom maradt; akkor nagyon valószínű hogy a tápegység tönkrement. Sőt az alaplap is. Ha nem a tűztől akkor a tűzoltók vizétől.. :)
2020. szept. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a szellemes hozzaszolast. 7-es megneztem amit kuldtel, kivettem a videokartyat es tovabbra se indul
2020. szept. 1. 20:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha táphibát gyanítasz akkor a tápot próbáld lecserélni, ne a videokártyát.. ;-)
2020. szept. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!