Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mindig áramtalanitjátok a...

Mindig áramtalanitjátok a számítógépet?

Figyelt kérdés

Mi tesz jobbat a gépnek?

Én minden este külön lekapcsolom a tápot ,illetve kihúzom a kábelt a konnektorból.

Nem szoktam áram alatt hagyni,a monitort sem,kihúzom azt is.

Érdemesebb lenne áram alatt hagyni? Melyik az egészséges üzem?

Köszi


2020. aug. 30. 01:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%

"Mi értelme kikapcsolni?"


Azert nyugtass meg, hogy legalabb alvo modra rakod. :)

2020. aug. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Szirty ***** válasza:
33%

20 éve (vagy több) mindig (minden nap) áramtalanítom kapcsolós elosztóval.


Amúgy de ja vu: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

2020. aug. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ugyanezt a kérdést linklted utolsó :D
2020. aug. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
38%

9 - ha becsapott a rúterbe az elég nagy baj, mert akkor valszeg te is szálltál volna vele. Ha a házba csapott be az más, de célszerű lenne normális villámhárítókat alkalmazni, ha olyan helyen laksz ahol hetente csapkodnak a villámok (magyarországon van ilyen hely egyáltalán?)


Szirty 10 - és ugyan mi a búbánatnak? Tán azért, hogy több dolga legyen a tápnak gondolkodni, hogy elvesztette a közvetlen áramforrását?


11 - miért lenne rá szükség? Komolyan nem is értem az emberket. Hangos? Miért zavar bárkit, hogy működik egy gép, amiben a ventillátorokon kívül NINCS mozgó alkatrész? Ha a ventillátor hangja zavar, akkor kis beruházással meg lehet oldani speciális ventiket + házat, ami teljesen elnyomja a hangot.


12 - most látom, hogy szirtynél már bajok vannak a toronyban. Az, hogy 20 éve kikapcsolja az elosztót "nehogyvalamibajlegyen" alapból, egy szegény nyugdíjas bácsira enged következtetni...

2020. aug. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
38%

"11 - miért lenne rá szükség? Komolyan nem is értem az emberket. "


Peldaul, hogy ne pazarold az aramot?? A csapot sem zarod el, mi?

2020. aug. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
29%
Mert tényleg összehasonlítható az óránkénti kb 8 forintos fogyasztás a víz árával ugye?
2020. aug. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Szirty ***** válasza:
30%

"Ugyanezt a kérdést linklted"


Akkor azért volt olyan ismerős :) (nem ezt akartam)...

2020. aug. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Szirty ***** válasza:
53%

"...és ugyan mi a búbánatnak?"


Azt az elvet követem, hogy azt a készüléket amelyiket nem használom és így nincs értelme bekapcsolva tartani azt kikapcsolom. Mint ahogy a WC-ben sem tartom bekapcsolva a világítást csak ezért mert bármikor bemehetek.

Vagy hogy "több dolga legyen" a lámpának amikor bekapcsolom.


Kisebb eséllyel veri agyon egy túlfesz. és kisebb eséllyel gyújtja magára a házat ha kikapcsolom. Csak egy mozdulat. Nem fáj se nekem, se neki.

2020. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
48%
Az aramtalanitas mellett levoket kerdezem, a routert is aramtalanitjatok, ha nincs hasznalatban? Az is egy szamitogep... rom es ram van benne, oprendszer fut rajta, sztem tobbet is eszik, mint egy alaplap s3-ban...
2020. aug. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!