Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezt hogy lehet a routerrel...

Ezt hogy lehet a routerrel megoldani?

Figyelt kérdés
Van egy SAGEMCOM modem a Telekomtól és van egy TP-Link routerem és azt szeretném, hogy a Tp link routerhez lehessen wifi-n csatlakozni ne a Sagemcomhoz, mert annak nincs antennája és gyenge a jel. Ezt hogyan lehetne kivitelezni?

2020. aug. 29. 21:37
 1/3 A kérdező kommentje:
A SAGEMCOM az egyben router kombó is. 4db LAN portja van.
2020. aug. 29. 21:38
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Kösd össze a számítógépedet a TP-Link router egyik szabad LAN portjával és helyezd áram alá (más ne legyen még rákötve).


2. Keresd fel a webes beállítófelületét - általában ez a

[link] vagy a

[link] IP-címen vagy a

[link] címen

érhető el.


3. Állítsd be, hogy a TP-Link router LAN oldali IP-címe legyen a Sagemcom router IP-címtartományán belül, de ne ütközzön se a Sagemcom router IP-címével, se a Sagemcom router által nyújtott DHCP-tartománnyal.


Tehát ha a Sagemcom router IP-címe 192.168.1.254, IP-címtartománya 192.168.1.64-192.168.1.253, akkor a TP-Link router IP-címe legyen például 192.168.1.1.


Így egy hálózatban lesz a két eszköz, könnyű lesz adminisztrálni őket.


4. Állítsd be, hogy a TP-Link router WLAN azonosítója (SSID) és WPA-kulcsa egyezzen meg a Sagemcom routerével (hogy könyebb legyen a váltás a két eszköz között), de legyenek más csatornán/frekvencián (hogy ne zavarják egymást).


5. Kapcsold ki a TP-Link router DHCP-szerverét (nem lesz rá szükség, a Sagemcom routere fogja ezt a funkciót betölteni).


6. Kösd össze a Sagemcom router egyik szabad LAN portját a TP-Link router egyik szabad LAN portjával (ne a WAN-/Internet-portjával!).


Bővebben a TP-Link oldalán:

* [link]

* [link]

2020. aug. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem teljesen így csinálnám...


Először ugyebár a Sagemcom eszközre kábeleznék egy gépet (vagy mobillal csatlakoznék rá wifi -n), hogy megnézzem a Sagemcom beállításait (IP cím; DHCP tartomány...). Utána a Sagemcom wifi -jét ki is kapcsolnám teljesen (hisz a kérdező szerint amúgy is túl gyenge, akkor meg minek okozzon interferenciát?).


Ha ez megvan, a Sagemcom -ból kiolvasott információk alapján a TP-Link -et beállítanám hasonlóan, ahogy #1 is írta, egy single-NAT hálózatot kiépítve (gépről kábelen, vagy wifi -ről mobillal is menne). Ha ez megvan, akkor kábelezném be a Sagemcom -ra LAN - LAN kapcsolattal.


Vagy ha már a #1 -es leírását követted, kedves kérdező, akkor utána a Sagemcom wifi -jét kikapcsolnám teljesen.



Megjegyzés:

Telekom -éknál a Sagemcom eszközöknek 192.168.0.1 az IP címe, illetve a DHCP ezt a tartományt osztja gyári beállítások szerint:

192.168.0.11 - 192.168.0.254

(a saját USB portjának osztja ki a legkisebb IP címet, ha az nincs szoftveresen letiltva)

Tehát a TP-Link -et nyugodtan lehet a

192.168.0.2 - 192.168.0.10 címig bármire állítani, ha ezen címeket nem használja más eszköz statikus IP beállításokkal.


---


Lehet olyat is csinálni, hogy multi-NAT környezetet hozol létre, aminek megvan az az előnye, hogy a fentebb lévő eszközöket a NAT alól Te még eléred, de fordítva már csak akkor, ha van nyitott port. Ezen felül multi-NAT környezetben (mivel a TP-Link -en is menne a DHCP szerver) be lehet állítani egyéni (akár reklámszűrő) DNS -t is, ilyet sajnos a Sagemcom -on nem lehet csinálni... Ezt konfigurálni is egyszerűbb (amíg nem akarsz pl játszani/torrent -ezni, ugyanis akkor már 2 eszközön is port-továbbítást kell beállítani, ez a hátránya a multi-NAT környezetnek), csak bekábelezed a routert így: Sagemcom LAN -> TP-Link WAN port. Utána amikor mindkét eszköz áram alatt van a TP-Link -et reset -eled és az a multi-NAT környezetre konfigurálódva boot -ol majd be (nem kell az IP címekkel bajlódni). Ez után a TP-link -et is és a Sagemcom -ot is el lehet érni a TP-Link -re csatlakozva, lehet konfigurálni mindkettőt. Így alap esetben a Sagemcom 192.168.0.1 -es címen marad a TP-Link pedig eggyel nagyobb tartományra kerül, vagyis 192.168.1.1 lesz az IP címe. Ebben az esetben amint beboot -olt a TP-Link router, máris van internet is rákapcsolódva, már csak a wifi nevét és jelszavát érdemes megváltoztatni, illetve a WPS -t érdemes mindkét esetnél kikapcsolni mindkét eszközön, ha üzemel mindkét eszközön a wifi.

Természetesen a multi-NAT környezetnek vannak hátrányai is, ilyen pl az, hogy egyes játékok port nyitást igényelnek, amit így 2 eszközön kell összehangoltan beállítani, vagy torrent kliens esetén is ugyanez a helyzet. Persze lehet ehhez DMZ -t is használni a Sagrmcom beállításaiban és így már a port beállításokat csak a TP-Link -en kellene konfigurálni. Ez mindaddig jó, amíg nem csatlakozik több router is multi-NAT -tal a Sagemcom -ra...

Szóval a kezdete a fenti (single-NAT) megoldásnak nehezebb, de hosszabb távon inkább kerülném a multi-NAT megoldásokat...


Bocsánat a kis regény miatt!

2020. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!