Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » WinXP tudja olvasni, írni a...

WinXP tudja olvasni, írni a GPT lemezeket csak bootolni nem tud róla? Csak 2 TB-ig látja?

Figyelt kérdés

2020. aug. 12. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kezeli. Max spéci driverrel.
2020. aug. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos a 2tb korlát neki...

Azonban tud játszani vele a "AOMEI Partition Assistant Standard Edition" program segítségével.

2020. aug. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor abszolút nem is látja a GPT lemezt vagy csak 2 TB-ig?


"Játszani" az mit jelent? Átkonvertálni MBR-be? Nem akarom átkonvertálni.

2020. aug. 12. 19:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Van rá driver. De bootolni nem fog tudni GPT partícióról.

Igaz, már évek óta nem használok XP-t (immár a Linux felhasználói körét gyarapítom), de elég sokáig XP-t használtam, és szerettem feszegetni a korlátait. ;)

Beépítetten csak a 64 bites XP kezeli (az 1. szervizcsomagtól kezdve) a GPT-t. (Igen, volt 64 bites verzió is, bár nem vagyok benne biztos, hogy magyarul is kiadták, és mivel akkor még a 64 bit nem járt komoly előnnyel, nagyon ritkán használt rendszerről beszélünk.) De ez is csak adatpartícióknál tudta kezelni a GPT-t, bootolni csak MBR-es vinyóról tudott.

32 bites XP-n a Paragon szoftverét használtam, ami mint írtam, adatpartícióként tudta kezelni a GPT-t is.

Ha te egy 2 TB-nál nagyobb rendszerpartíciót szeretnél, azt XP-ben nem lehet megoldani.

Egyébként vannak/voltak bizonyos trükkök... lehet "hibrid" lemezeket létrehozni, ami egyszerre MBR és GPT is... bár ez is csak 2 TB-ig működik jól, és egyébként egy eléggé macerás műveletről van szó.

2020. aug. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!