Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 27 colos, 165 Hz-s, quadhd-s...

27 colos, 165 Hz-s, quadhd-s monitor túl sok már? több lenn

Figyelt kérdés

Tehát most tervezek új pc-t összerakni, amiben elég erős vga és cpu lesz, ezért is tervezem a jelenlegi monitoromat is lecserélni (fullhd, 60 Hz, 23,6 col).

RTX 2070 super, i7 10700k, 32 gb ram-t akarok venni, ez már ugye kihajtja a quadhd-s monitort, viszont sok játék még igy is fullhd-s, azokkal nem lesz baj? mármint minőségileg, mert ugye a quadhd meg a 27 col szétnyújthatja a képet.

Mit gondoltok? Elég lenne egy fullhd-s, 144 Hz-es monitor is? Ti milyet vennétek?



2020. aug. 6. 17:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Elég egy fullhd-s, 144 Hz-es monitor is.


Acer Predator XB253QGPbmiiprzx G-Sync, 144Hz 5 év garancia

[link]

2020. aug. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

"mert ugye a quadhd meg a 27 col szétnyújthatja a képet."


Ezt hogy érted? A képarány ugyanúgy 16:9 mint egy 27 colos fullhd monitor esetében. Nem lenne semmilyen nyújtás.


Én egyébként quad HD monitort vennék Ryzen 5 3600-at és 2080 supert akkor már. Vagy nem vennék most ilyen komoly kártyát csak majd ha megjelentek az új generációsak.

2020. aug. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
úgy értem, hogy a jelenlegi 23,6 colos-ban is ha fullhd-ban inditok egy filmet, akkor nem telíti be az egész képernyőt, tehát már ez is lehetne quadhd-s monitor, a 27 colos meg még nagyobb, erre értettem hogy szétnyujta a képet, valamint játékokat, és lehet nem lesz emiatt minőségi ha közelebbről nézed, pixeles lesz stb...
2020. aug. 6. 17:45
 4/12 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz pixeles, regota 27"-os monitorral tolom max fullhd felbontasban... A keparanyt megint hozza tudod igazitani.
2020. aug. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ez biztos? vagy lehet előtte nem volt kisebb monitorod, ezért azt szoktad meg. mert érted, fizikailag és logikailag is széthúzza a képet, bizonyitottan
2020. aug. 6. 18:19
 6/12 anonim ***** válasza:

Van rengeteg DPI\PPI kalkulátor a neten, ezeken egyszerűen meg tudod nézni hogy mekkora különbség lenne. Mostani monitorodhoz képest 27"1080p ~24 százalékkal lenne nagyobb egy-egy pixel, ha lehúzod a monitorod felbontását (1420*798, keress valami ehhez közeli felbontást) akkor pontosan látni fogod hogy hogy nézne ki a másik monitor(ótvarul, de nézd meg azért, számok szerint a 3" nem tűnik soknak, de rengeteg). 27"1400p pedig ~12 százalékkal kisebbek a pixelek. Felsákálázni nem lehet értelmesen a képet, de esetleg lehúzhatod a felbontást 12 százalékkal aztán összehasonlíthatod a natív felbontásodhoz.

A nyújtás nem azt jelenti amiről te beszélsz, nyújtani(torzítani) a képet az eltérő képarány miatt fogja(ha fogja - de nem fogja, minden modern tartalom fel van készítve nagyon régóta az eltérő képarányokra), felbontástól teljesen függetlenül. 6" os kijelző 720p ben épp ugyanúgy fogja megjeleníteni a 16:9 es tartalmat mint a 32" 4k, semmiféle torzulás nem lesz egyiken sem.

A film azért nem tölti ki a képet mert általában 32:9 es képarányban készül, de ezt sem nyújta, azért van alul felül fekete csík hogy ne nyújtsa.

#4 gondolom pont azért nem látod pixelesnek, mert régóta azt használod. Rakj mellé egy 24 es 1080p monitort és egyből feltűnik a különbség, 27" ra hihetetlen kevés az 1080p.

2020. aug. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"fizikailag és logikailag is széthúzza a képet, bizonyitottan"


Én még mindig nem értem mire gondolsz :D


Volt 19 colos 1440x900 as monitorom az 16:10 arányú azután lett egy 22 colos 1920x1080 as. A Battlefield 3 at mindkettőn játszottam de nem volt semmilyen széthúzás. Nagyobb monitor nagyobb felbontáson nem csinál mást csak több pixelből jelenít meg valamit. Van otthon egy 60 colos 4K TV is egyszer poénból arra kötöttem rá a gépet bár ahhoz egy 1080 általában kevés de azért vitte a játékokat de nem volt széthúzás. Minden ugyanúgy nézett ki csak szebben

2020. aug. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nézőpont kérdése, nekem 24" van, a 27" fizikailag mar túl nagy mint monitor, tvnek meg kicsi.
2020. aug. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
még annyit kérdeznék, hogy ha mégis quadhd, 165 hz, 27 colos monitor mellett döntenék, akkor jól mennének rajta a fullhd-s játékok? mert ugye már quadhd, tehát 2x akkora felbontásu mint a fullhd. nyujtás lenne?
2020. aug. 7. 19:43
 10/12 A kérdező kommentje:
meg rossz minőség, pixelek stb
2020. aug. 7. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!