Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen PC-t ajánlotok?

Milyen PC-t ajánlotok?

Figyelt kérdés
Inkább az erős processzorra mennék rá. Játékokkal ritkán játszom és hogyha low-on tartják a 60 fps-t az nekem bőven elég. A processzor esetében viszont szükségem van a magas számítási kapacitásra. Főként tervező programokat használnék és videórenderelésre használnám a gépet.

2020. júl. 28. 01:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3990WX épp jó lesz, remélem ára sem zavar... Amúgy legalább egy költségvetést illik ilyenkor írni, így max annyit elhet mondani, vedd meg mindenből a csúcsot, az biztos elég lesz.
2020. júl. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak a 2990 WX-et kapni Magyarországon. :D 3990-ből csak a sima x-et lehet itthon kapni. :D Külföldről meg azért nem akarok rendelni. Pontos költségvetést nem terveztem. Amennyit szükséges annyit adok ki érte. Olyan 5-600 ezer körüli árra gondoltam de ha van értelme feljebb menni és nem csak pénzkidobás azt sem bánom.
2020. júl. 28. 01:28
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze ha ennél olcsóbban is ki lehet hozni annak csak örülök.
2020. júl. 28. 01:30
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

600.000-ből már olyan gépet össze tudsz rakni ami hat nyelven beszél

Processzornak AMD Ryzen 7 3700x Octa-Core 3.6GHz AM4-et raknék a gépbe, vagy Intel Xeon Octa-Core E5-2667 v4 3.2GHz LGA2011-3 processzort (de az Intel proci már bőven meghaladná a költségvetésedet)

Így szerintem maradj az AMD Ryzen 7 3700x-nél

2020. júl. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4 "600.000-ből már olyan gépet össze tudsz rakni ami hat nyelven beszél"

Ez azért erősen igényfüggő....


Játékra "olcsón" össze lehet dobni egy vasat, de pl munka az más tészta. Vannak olyan felhasználási területek, ahol lehetetlen túlméretezni a hardvert és csak a pénztárca szab határt.

Simán össze tudnék 900-ból is rakni (jó ár/érték arányút, tehát nem a villigó vízhűtés nyomná meg) ha arra van szükség és többnyire a 2D/3D renderelés/tervezés pont ez a kategória.

2020. júl. 28. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

5.

Jó hát ha hídépitő mérnök lennék aki 3D-ben tervez a számitógépén akkor nyilván kellene az egymillió forintnyi vagy afölötti értékű számitógép

De most csak videószerkesztésre gondolt a kérdező az meg szerintem 600.000-ből kijön egy elég jó AMD

2020. júl. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

#6 Még az sem ennyire fekete/fehér sajnos. Persze, részben igazad van: nyilván fullhd-ben megvágni + pár effekt nem nagy cucc (még a sok éves asztali gépem is elviszi röhögve)

Ugyanakkor a többkamerás felvételek és/vagy Resolve-ban (ami amúgy szarul optimalizált) tele van effektekkel és mindez minimum 4K-ban akkor azért ott is meg lehet izzasztani a csúcs procikat (és effektekkel a csúcs vga-kat)


Szóval ezért lenne jó pontosítani a felhasználás célját mert a "tervező programok" és a "videóvágás" az 500-2M-ig bármi lehet :)

2020. júl. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki írja itt nagy erőkkel a Ryzen procikat, de azt már senki sem írja le, hogy most ne vegyél semmit sem, mert nem érdemes. Pár hónap és jön a Ryzen 4000-es széria, na majd azt vedd meg. Pár hónapot kibírsz szerintem, sokkal jobban fogsz járni a Ryzen 4000-es szériával.
2020. júl. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
#8 mert a munka így működik, nem dolgozok mert pár hónap múlva jobb gépet vehetek.
2020. júl. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Persze, a munka nem így működik, de akkor felteszem a kérdést: eddig is elvoltál erősebb gép nélkül, akkor mit számít 1-2 hónap? Eddig is megoldottad valahogy gondolom. Persze ha SOS-ban kell és ettől függ a megélhetésed, akkor megvenném a Ryzen 3000-es szériát, de ha tudsz várni 1-2 hónapot, inkább maradnék a Ryzen 4000-es szériánál. Na azok hasítani fognak és nem kell majd mostanában cserélned őket.
2020. júl. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!