Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Seedelésre mit vegyek?

Seedelésre mit vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék seedelni otthon, miközben az otthoni laptopomra máshol van szükségem, ezért gondolkodok egy másik gép vételén, hogy amíg nem vagyok otthon hétközben, seedeljen. Fontos lenne, hogy olcsó legyen persze, ne fogyasszon sokat, stabil legyen, ne legyen hangos, és távolról is el tudjam érni (ez lenne a legfontosabb, hogy hétközben is le tudjam tölteni róla azt a kevés dolgot, amit letöltetnék vele). Használt laptop lenne erre a legjobb? Ha igen, mire figyeljek, amikor veszek egyet (hardverapróról pl. jó?): processzor, memória? Egy külső HDD-t akarnék rákötni, arról gondolom tud seedelni: de mehet rá több terás is? Azt is bírná? 22 MBit/s a felfelé net, annyivel egy régebbi gép is fel tud tölteni, nem?

Hogy tudnám elérni? Erre sajnos ötletem sincs. Akár a torrentklienshez hozzáadni egy újabb torrentet (mondjuk nCore RSS-hez hozzá tudnám adni, de van más megoldás a torrentkliens elérésére?), akár a letöltött fájlok "nagy gépem"re másolására?

Bármilyen tapasztalatot és tanácsot szívesen fogadok a témában! Még majd szeptemberben lesz megvéve, és beüzemelve a dolog, de már most utánaolvasok.

Köszönöm a válaszokat! :)



2020. júl. 19. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Raspberry Pi-t javaslok ilyesmi célra, NAS-ként is üzemelhet mellette ha úgy van.
2020. júl. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb de költséghatékony megoldás egy jó router. Különösen azok, amik custom firware-t is támogatnak. USB-n rá lehet dugni egy winyót, a torrent kliens a firmware része, VPN szervert is futtathatsz rajta, ami nagyon meg tudja könnyíteni a távoli elérést a biztonság feláldozása nélkül. Használtan 10 ezer


Annyi, hogy a szolgáltatódtól kérni kell, hogy vegyenek ki NAT mögül és engedélyezzék be a PPPoE átadást a saját modem+routerükön.


++++++++++


A legköltséghatékonyabb, de már melósabb egy régi vékonyklienst átalakítani NAS-sá. Ezeket már sokszor 3-6 ezer között megkapni, egy winyó bele vagy USB-n hozzá, rá valami csupasz Debian és kész is.


A távoli elérés már kicsit melósabb, a VPN szervert telepíteni és konfigurálni kicsit mélyebb ismereteket igényel, plusz portforward a szolgáltatói vackon, plusz az előbb említett beállítások a szolgáltató részéről.


++++++++++


A harmadik legköltséghatékonyabb ugyanaz, mint az előző, csak Raspberry Pi alapokon. Készülékházzal együtt 15-20 ezer körül ki lehet fogni, többi ugyanaz, mint a vékonykliensnél.


++++++++++


A negyedik lehetőséged egy USDT formátumú asztali OEM PC, minél alacsonyabb teljesítménykategóriás, fogyasztás szempontjából annál jobb. Egy HP DC7900 USDT vagy Dell Optiplex 780 USFF Pentium Dual Core alapokon 8-15 ezer forint körül van.


++++++++++


Az ötödik, amit érdemes megfontolni, bár az igényeid szempontjából már végképp overkill egy rendes uATX vagy ATX formátumú épített NAS vagy szerver. Itt a határ a csillagos ég.


Egy biztos, laptop erre nem való. Nem ilyesmire találták ki, nem ilyen célokra tervezték a hűtését, hőtűrését, esélyes, hogy nem fogja sokáig bírni az ilyen típusú terhelést.

2020. júl. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valószínűleg akkor routert veszek majd. (Egyébként a másik kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__.. nem én írtam ki :))
2020. júl. 20. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!