Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem lehet állítani a...

Inkeeper kérdése:

Miért nem lehet állítani a ventiket a gépemben?

Figyelt kérdés
Gépet cseréltem és most a Bios 0 rpm-et olvas, miközben maxon mennek a ventillátorok. Egy elosztóba vannam dugva, mivel 1 db 4 pines venti vezérlő van az alaplapon (B450M-A Pro Max). A BIOS-t is frissítettem. CPU venti normálisan megy és állítani is lehet, csak a két rendszer ventit nem. Mi lehet a gond? Előző gépemben, amiben A320-as lap volt DC-t lehetett állítani. Itt hiába megyek rá nem állítja be. SpeedFan sem látja. Megoldás?

2020. júl. 8. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:

nincs a biosban kalibráció?

nekem az asus B450-esen van nagyon eldugva.

2020. júl. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fan info-nál van. A CPU-t meg a System fan-t lehet, de a rendazernél 0 rpm-et olvas. Hiába próbálom állítgatni a Volt-ot, de semmi változás. Maxon mennek sajna. Közben rájöttem mi a gond. A két venti 3 pines és ez az alaplap valamiért nem tudja kontrollálni, pedig van DC mód. Fura. Előzönél meg azért nem ment maxon mert az ketté osztotta a 12 Voltot és 6/6 maradt a két ventibek. Így sokkal lassabban mentek. Ez a lap meg kb 4x 12V is le tud adni. Nem osztja meg. Veszek 4 pineset aztán az csak megoldja.
2020. júl. 8. 10:58
 3/6 anonim ***** válasza:
és ha csak egyet dugsz rá azt sem vezérli?
2020. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Probald ki: SpeedFan
2020. júl. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3/4: Ha közvetlenül a lapba dugom akkor 1 db-ot igen. De itt a lényeg, hogy elosszam. Vettem amúgy 4 pineset, azzal már jó az elosztó is.


4/4: SpeedFan sem látta.

2020. júl. 8. 13:38
 6/6 anonim ***** válasza:

jójó értem, hogy elosztani akarod, csak az volt a kérdés, hogy egyáltalán nem vezérel, vagy csak elosztóval nem ment :)

de ha már megy akko' jóvanakko' :D

2020. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!