Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elsődleges videókártya beállítás?

Elsődleges videókártya beállítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A biosban nincs ilyen funkció, az Asrock b450m hdv r4.0 alaplapon. A történet:

Mindezidáig a prociba integrált gpu-t használtam (kőkemény 512 mb) és eljött az idő, hogy vegyek egy újat. Ma jött meg a Sapphire rx 5600xt pulse kártya, felraktam a Sapphire trixx-et és az amd oldalán talált drivert is, frissítettem a biosát a kártyának, és az alaplap biost is a legfrissebre. A gép felismerte a videokartyat. De viszont semmilyen változást nem látok az fps értékben. Erősen bottleneckkel a kártya, mivel egy a8 9600 mellett megy, de szerintem attól jobban kéne mennie mint az előző integrált gpunak. Viszont nem tudom mennyire számít, de a windowst nem raktam ujra (kb 1 eve volt). Es letiltottam az ESZKÖZKEZELŐben az integrált kártyát. Valahol máshol is le kell tiltani? Biosban mit kell átállítani? Illetve a driverben a tulajdonsagoknal azt irja hogy pcie x8 pedig az alaplap pcie x 16 ot is tamogat.

Mit érdemes csinálni/beállítani? Biztos a gyenge proci a baj? Az előző driver is lehet baj és az újratelepítéssel törlődik? Előre is köszönöm a válaszokat!

Konfig:

Asrock B450m hdv r4.0

Amd a8 9600

Sapphire rx 5600xt pulse

650w 80+gold táp

16gb 3000mhz ram

Ja és minden driver a legfrissebb


2020. júl. 3. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg a GPU-Z program is csak 8×-osnak írja? (Bus interface).
2020. júl. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen. Azt tudom, hogy az alaplap nem támogat pcie x16 4.0 át, csak 3.0át, de elvileg kéne menni. Bár lehet a proci nem támogatja az x16ot. Ja és amúgy a hdmi kábel a kártyába van bedugva.
2020. júl. 3. 21:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy látom, hogy a processzor limitál.


Forrás: [link]

2020. júl. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, de attól még szerintem érezni kéne a változást.
2020. júl. 3. 22:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!