Melyik tápot válasszam?
Sziasztok!
Pc-t tervezek venni a közeljövőben és az lenne a kérdésem, hogy egy ryzen 5 2600 és gtx 1650s-hez egy 550w-os vagy inkább egy 600-as táp lenne jobb?
mindeg, mindegyik jó
600w-nál nagyobb nem kell ehhez
A GTX 1650 Super-en a GPU adatlapja
szerint egy darab 6 tűs PCIe tápcsatlakozó van, így a maximum elvi tápfelvétel a 12 V-os ágon: 75 W (PCIe aljzat) + 75 W (6 tűs PCIe tápdugó) = 150 W. Mindehhez jön a 3,3 V-os ág max 9,9 W-os terhelése ( [link] ).
A proceszorral és egyéb kiegészítőkkel a teljes rendszer maximum tápfelvétele nem lesz több 350 W-nál. Egy 400 W-os minőségi táp már elegendő kell hogy legyen (a GPU adatlapja is minimum 350 W-os tápot javasol), nem kell ide 600 W-os tápszörnyeteg.
#5: Azért azt tegyük hozzá, hogy a 80+ Bronze egy hatásfok-besorolási rendszer - nem garancia a minőségre.
Például itt van ez a jószág:
* [link]
elvileg 80+ Bronze-besorolású - hivatalosan persze nem:
* [link]
és sajnos nem érhető el róla teszt:
* [link]
* [link]
* [link]
nem lehet tudni, milyen belsőt tartalmaz:
* [link]
nem szerepel szakfórumok ajánlati listájában:
* [link]
így nem lehet tudni, milyen minőségű, mikor mondja be az unalmast.
Nagyon-nagyon garast a foghoz verő esetben abszolút minimum újonnan:
* [link]
vagy inkább:
* [link]
A hitelesítési rendszert azért találták ki hogy ne tudjanak sz@rt minőségiként eladni. Az hogy 80+bronz, az vonatkozik a hatásfokra és a tápban lévő alkatrészek minőségére is.
Lásd:
80+ táp 89%-os hatásfokkal, 80+bronz meg 85%-al (mert találni fogsz ilyet). Ha nagyobb minőségi tápot veszel, azzal csak biztosítod magad a fejlesztésre.
DE. Nem szabad a ló túloldalára sem esni. Ha jól utána nézel a táp adatainak akkor látni fogsz olyat, hogy 50%-os terhelésnél 70% a hatásfok, 80% terhelés fölött meg 85% vagy több. Max 500w ami neked kell.
Pl. egy BeQuiet.
"Az hogy 80+bronz, az vonatkozik a hatásfokra és a tápban lévő alkatrészek minőségére is."
Tévedés.
A 80 Plus csak annyit ír elő, hogy a tápegység adott - a szekunder oldali terhelés maximális szekunder oldali terhelhetőségéhez százalékos arányban viszonyított - terhelésénél (a 80Plus 0, 20, 50 és 100%-nál határozza meg ezeket) mekkora a minimális hatásfok.
Nem írja elő a különböző védelmek ( [link] ) meglétét, nem vizsgálja, hogy mennyire melegszik a táp/milyen jó a hűtése, nem vizsgálja a ventilátor által okozott akusztikai illetve az egyenirányítás esetlegességéből adódó elektronikai ( [link] ) zajokat, vagy hogy milyen ESR-ű/hőfoktűrésű kondenzátorok vannak benne
És ezt bármelyik gyártó lemérheti magának (a mérési procedúra nyilvános: [link] ), majd aztán bőszen hirdetheti, hogy "nekem aztán 80Plus-os tápom van!" - miközben a "hivatalos" az lenne, hogy ezt egy független mérőlabor végezné el.
"Ha jól utána nézel a táp adatainak akkor látni fogsz olyat, hogy 50%-os terhelésnél 70% a hatásfok, 80% terhelés fölött meg 85% vagy több."
Ilyet aligha fog látni.
Az a bevett gyakorlat, hogy az 50% terhelésnél van a hatásfok-maximum - az alatt meredeken, a felett meg laposan esik a hatásfok - példa:
"Pl. egy BeQuiet."
Sajnos a gyártó neve sem mindig garancia a minőségre, ott is vannak jobban és rosszabbul sikerült szériák, illetve akadhatnak egyes jó szériákkal is bizonyos körülmények között problémák - például a Seasonic (ami azért egy eléggé neves gyártó ) esetében:
épp ezért érdemes utánaolvasni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!