Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért jobb a piros kapcsolós...

Miért jobb a piros kapcsolós mechanikus billentyűzet játékra?

Figyelt kérdés

Miért a legjobb a piros? Olvastam még korábban olyat, hogy a kék az íráshoz jó és játékra egyáltalán nem való. A barna az pedig a kettő ötvözete. De ettől független még mindig nem tiszta ez nekem, hogy miért a piros jó játékhoz .... Írásra miért nem jó a piros; valamint a kék miért nem jó játékra?

Online FPS játékokhoz keresek bill.-t de ugyanakkor tanulmányaim miatt írnom is kell sokat. Akkor nekem miért pont a barnát javasolta a cikk amit olvastam ?



2020. jún. 19. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ízlés kérdése az egész, menj be egy nagy boltba, és tapasztald ki, neked melyik a legjobb.

Gépeléshez azért ajánlják sokszor a kéket, mert mikor kb félig lenyomod, nem csak egy óvatos döccenése van, mint a barnának, hanem hangosan kattan is egyet, még jobban tudtodra adva, hogy a bevitelhez szükséges mértékben lenyomtad a gombot. Ha tudod, érzed, hogy lenyomtad, nem kell tövig kinyomni a gomb szemét, gyorsabban tudsz következő gombot nyomni, magyarán gyorsabb a gépelés.

Az erőkben is van különbség, tényleg neked kell őket kipróbálgatni.

2020. jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mindegyik jó mindenre. A kék kapcsolós billentyűzetre azt szokták mondani,hogy a családtagok rémálma. A legtöbben fülest használnak játszáshoz,ezért nem mérvadó a kék kapcsoló,viszont a családtagokat egy idő után iszonyatosan tudja idegesíteni a kattogás. Főleg ha éjszaka játszol.

A piros kapcsoló csendes,nem kattog,nem akad.

A barnát meg azért ajánlották neked,mert nem kattog de mégis kapsz egyfajta heptikus visszajelzést a billentyű leütéséről.


És valóban ezt neked kell kipróbálni,hogy melyik felel meg a legjobban.

2020. jún. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Rövidebb úton jár, és puhább, mint a kék vagy barna kapcsoló. Állítólag a Dead Space 3 gombnyomogatós QTE jeleneteit sokan nem tudták megcsinálni- mint kiderült, azért, mert a taktilis kapcsolókat rosszul kezelte a program, így a Blue vagy Brown tulajok szívtak vele keményen.
2020. jún. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Boltokban érdemes kipróbálni ha van rá lehetőség, én mindenféle próba nélkül vettem egy red switch-es billentyűzetet, annyit tudtam hogy kék tuti nem kell mert az engem zavarna. Én pl íráshoz első pillanattól imádom, de amikor elkezdtem játszani rajta akkor elgondolkodtam hogy lehet inkább Brown kellett volna, végül meggondoltam magam mert csak az elején volt fura. Egyébként van még black switch-es is ami ugyan az mint a red csak valamivel több erőkifejtés kell a billentyű lenyomáshoz ami talán nekem joblett volna mert akárhányszor ellazítom a bal kezem a billentyűzeten már nyomódik is be az A betű XD mondjuk már kezdem megszokni hogy kicsit máshogy tartsam a kezem úgyhogy mindegy.
2021. jan. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!