Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lefagyó kép, beakadó hang....

Lefagyó kép, beakadó hang. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Lefagyó kép (sem egér sem billentyűzet semmi), azonban a hang 1-2 másodpercig megakad, beakad mint valami lemezjátszó és csak az a hang kattog. Ezek után a kép fagyva marad de a kattogó hang megszűnik és megy tovább normálisan akár zene akár játék. Általában ez a dolog a gép indításakor jellemző 20-30 percig utánna ujraindítgatásokkal megoldódik a probléma, de ez nem állapot. Főként játékra használom a gépet. De ha csak sima internetet használok akkor is lefagy.

Processzor: Intel® Core™ i5-3470

Videókártya: GeForce GTX 1050 Ti

Alaplap: asus p8z68-v pro/gen3

Háttértár: Kingston 120gb SSD, Samsung 120gb SSD, Mellettük egy 300gb-os HDD

Táp: Thermaltake 500w

Nem tudom hogy összefüggés lehet-e de minden alkalommal a lefagyás utáni ujraindtásnál nem akar bekapcsolni a monitor. Viszont 3-4 ujraindítás után bekapcsol. De első bekapcsoláskor ez a hiba soha nem merül fel.

Bármi segítséget elfogadok. Köszönet előre is :)



#monitor #újraindítás #Lefagyó kép #Beakadó hang #Lefagyó gép
2020. jún. 4. 11:28
 1/4 savanyújóska ***** válasza:
A monitor hiba miatt videókártya driverre tippelnék, elsőre azt érdemes frissíteni az nVidia oldaláról, hátha megoldja a problémát.
2020. jún. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Driver, vírus, hardver hiba is okozhatja.

Egész éjszakás stressz teszteket kéne futtatni. Első körben a RAM és a VGA amit terhelés alá vetnék stresszeléssel. Egy HDD/SSD teszt sem ártana.

2020. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rosszul érintkezik valami (akár videókártya). Nekem pont most nem rég volt olyan problémám, hogy kifagyott az egész gép és egyre gyakrabban csinálta (beakadó hang és kép, rágódott majd dmp fájlt hátrahagyva BSOD nélkül újraindult). Mindenre gondoltam már, de elsősorban a Valorant-ra és az anti-cheat programra. Újra is raktam a gépet tiszta telepítéssel és mikor ott is hibázott, tudtam hogy gáz van. Szétszedtem, kihúztam a videókártyát és az SSD-met (M.2), visszakötöttem és külön odafigyeltem, hogy stimmeljen a csatlakozás és azóta minden stimm. Esélyes, hogy videókártya vagy SSD mozdult el picit.

Először persze szoftveresen rakj rendet. Rakd újra a gépet, ha kell.

2020. jún. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. Mindent megpróbálok :D
2020. jún. 4. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!