Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől megy tönkre a hdd?

Mitől megy tönkre a hdd?

Figyelt kérdés

Hard Disk Sentinel a következőt irja : teljesitmény 100% , kondició 10%. Használati idő : 14 nap. Becsült hátralévő élettartam: 18 nap. A számitógép kb 1 hónapos és a használati idő tükrözi ,hogy mennyire volt használatban. Az ég világon semmi baja nem volt egyik alkatrésznek se, egyik napról a másikra meghalt a HDD (Western Digital Enterprise RE4 2TB 64MB 7200rpm SATA2 WD2003FYYS)

Valakinek esetleg van ötlete ,hogy miért történhetett Létezik,hogy magától tönkre megy egyik napról a másikra?! (angol billentyüzetről irtam tehát nincs hosszu i.) A válaszokat köszönöm.



2020. máj. 21. 18:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Rossz áramellátás, gyenge minőségű tápegység szokott ilyet okozni.
2020. máj. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Régebbi HD Sentinel verzióval próbáltad már? Vagy ha nem a legfrissebb van fent, akkor a legfrissebbel? Hátha csak a szoftver téved.

Ha meg nem, akkor lehet, hogy fizikai behatás érte, esetleg nem megfelelően állt le a gép és megbolondult a fájlrendszer. Megpróbálhatod leformázni és úgy ránézni utána, hátha.

2020. máj. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mechanikai sérülés

Erős mágnes

Szar táp

Gyári hiba

Rosszul jelzi a szoftver a kondíciót


Ezekből bármi lehet az ok.

2020. máj. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Legújabbal néztem,de a töredezettség mentesitésnél se jeleniti meg tehát a windows is érzékeli a problémát, fizikai behatás alatt ha azt érted,hogy ütés érte a gépházat vagy hasonló akkor az nem történt mert egy helyben állt. A tápom pedig a következő : Corsair VS Series VS650 650W White

Videókártya gtx 1060 6gb , amd ryzen 5 3600 a processzor. Elégnek kéne lennie nem a tápegységnek nem ?


Köszönöm ,hogy válaszoltatok!

2020. máj. 21. 18:14
 5/17 A kérdező kommentje:
Formázás után is ugyan ezt irja sajnos!
2020. máj. 21. 18:16
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyat olvastam az előbb erről a tápról, hogy valakinek 2 hét alatt meghalt. Lehet, hogy minőségi a táp gyértója, de még a Corsair és az ehhez hasonló minőségi márkák is próbálják kefedni az egész piacot.
2020. máj. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A smart adatokról küldhetné képet, az több információt add.

A táp jó darabb, így máshol keresném, de ha nem első HDD akkor kizárnám a gyári hibát a HDD -re, mivel egynél előfordulhat, de ha sorozatos, akkor nem az.

2020. máj. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Aha azt én is olvastam,hogy 2 hét alatt meghalt ,árukereson irta valaki, de nekem a táp normálisan müködik semmi hangja nincs semmi az egvilagon ezért is meglepő,hogy tönkre ment a hdd
2020. máj. 21. 18:21
 9/17 A kérdező kommentje:
Hol találom a smart adatokat ? Ez az első hdd , és csak játék volt rajta, az op rendszer pedig m2-es ssd-n az hibátlan. (100%-100%)
2020. máj. 21. 18:23
 10/17 anonim ***** válasza:
A HD Sentinelben van, a S.M.A.R.T. Tabon. :-D
2020. máj. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!