Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kicseréltem a notiban a hdd...

Kicseréltem a notiban a hdd sata2-őt egy sata3-ra. Elvileg nem lehet gyorsulás..., mégis úgy tűnik valamicskét gyorsabb. Vagy csak illúzió? :))

Figyelt kérdés

2020. máj. 13. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy forgó tányéros vinyónál nem a csatlakozó a szűk keresztmetszet. Laptop vinyónál meg főleg. Ha olyan vinyót vettél, ami gyorsabb, akkor gyorsabb lesz SATA2-n is.
2020. máj. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. 5400 rpm mindkettő, ha erre gondoltál.
2020. máj. 13. 17:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Nemcsak attól függ, hogy milyen gyorsan forog, számít a cache méret, meg a vezérlés is. A lényeg attól még változatlan, egy átlag 5400-as laptop vinyó bőven a SATA2 sebessége alatt van, bőven frissíthető úgy, hogy jobbulást tapasztalsz.


Legjobban persze akkor járnál, ha SSD-t tennél a helyére, ha akarsz még költekezni. Ott tényleg drasztikus gyorsulást tapasztalnál.

2020. máj. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Régi lapos, nem akartam SSD-t bele, de lehet jobb lett volna...
2020. máj. 13. 17:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy SSD-ből még egy 25 éves 80486-os is sokat nyerne, mindig érdemes. Te tudod, mi a keret, de ha belefér, biztosan megéri a legolcsóbb, leggagyibb is.
2020. máj. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy laptop merevlemezénél nem számít, hogy melyik sata verziót támogatja, mert a sebességük még a sata 1 150 MB/s-át sem éri el.

Valamivel gyorsabb a merevlemez, semmi más.

Milyen processzor van benne amúgy?

2020. máj. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
C2D T5870
2020. máj. 13. 17:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!