Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legjobb AIO vízhűtés...

Melyik a legjobb AIO vízhűtés 20. 000-s ár sávban?

Figyelt kérdés
Melyik a legjobb AIO vízhűtés 20.000-s ár sávban? Tervezem a léghűtést le váltani, mert elegem van a szél zajból. Egy Be Quiet Shadow Rock Slim hűtőm van egy Ryzen 5 2600-t hűtők vele a Rendszer hűtők Be Quiet Pure Wings 2 2000RPm-s 4DB MSI VAMPIRIC 011C házban. Rendszer hűtőkkel 56C° körül van a maximális hőmérséklet 1000RPM-re állítva. Anélkül veri a 70C°-t de itt már üvölt a CPU hűtő. Cooler Master MasterLiquid termékben nem bízom abból korábban 120-s volt de a ventilátor egyből kuka lett mivel hangos volt egy ideig használtam de utána váltottam léghűtesre, nem rég vissza tettem de az eredmény 0 volt mivel üvöltő Akasa Viper 12CM-s ventilátorral volt 60 körül. Valószínűleg a pumpa meghalt mivel párszor szörcsögöt de utána nem halottam fül rátettel sem a pumpa hangját sem. Előre is köszönöm a válaszokat
2020. máj. 6. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyári hűtővel 3.9GHz-ig húzva nálam nem üvöltött, ilyen hűtővel egyáltalán nem kellene hangot kiadnia.

AIO-ban pedig egyel több a mozgó alkatrész (pumpa), ezért nem csak megbízhatatlanabb a vízhűtés, hanem hangosabb is. A tesztekből kiderül, hogy nem is jobb a hőleadása.


Használsz rendesen hűtőpasztát?


Alapórajelen alig 70W a fogyasztása, ezt a semekkora fogyasztású processzort egy nagyobb passzívhűtő is megoldja.

2020. máj. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért nem használsz megfelelő venti profilokat? Gyárilag az UEFI-ben is kell legyen, de vannak erre szakosodott szoftverek.

Én Argus Monitor-t használok, ami azt hiszem csak 14/30 napig ingyenes, utána 1 évre 8.9€ 2 gépre, én megvettem mert briliáns szoftver, pedig max 5-6 éve vettem programot utoljára életemben.


Ilyen árkategóriás AIO felejtős szerintem, legalábbis még rosszabb lesz mint a jelenlegi.

2020. máj. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Én nem ajánlanám az AIO vízhűtést semmilyen ár sávban. A szél zaj egy minőségi léghűtőnél a közelébe sincs egy AIO szivattyúja hangjához képest. Plusz az AIO-okból szép lassan elkezd fogyni a folyadék és nem lehet pótolni.


Itt egy részletesebb kivesézős videó a hűtőkről ha érdekel. 20000 körül már nagyon jó léghűtést lehet venni.


https://www.youtube.com/watch?v=6VK7wN7MdYY&t=799s

2020. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a zajjal van gondod én inkább valami hangszigetelt gépház felé néznék:

[link]

A mostani hűtődnek véleményem szerint elégnek kell lennie, bár én sokallnám a 4 db rendszer ventit ami szintén nem kis zajt csap.(nem mellesleg azok radiátor hűtésre valók, eléggé overkill vele csak úgy hűteni, arra jó valami olcsóbb PWM-s is)

2020. máj. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gépházzal is probléma lesz, tesztelték is, hogy borzalmas a légáramlása, leveszed a gépház oldalát és máris sokkal jobb a helyzet. Cserélni kéne normálisabbra.
2020. máj. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én most vettem egy CoolerMaster aio hűtést 240-es radiátorral. Ryzen procim gyári hűtővel 80-85 fokos volt. Vízzel 40- max 50 fokos terhelés alatt úgy, hogy a radiátoron 1 venti van csak, mert a 2. nem fért fel a ramok miatt. Igen, a gépház tetején van a radiátor. A gyári ventijei .rva hangosak, azok cserések mindenképp. Amúgy elégedett vagyok nagyon, szerintem nem hangos maga a pumpa. Hogy mennyire lesz tartós, passz. 2 év garis, addig nem aggódom. Ha gari lejárta után megy tönkre, veszek másikat, mert tényleg meg vagyok elégedve a hűtési teljesítményével.


Én azért döntöttem aio mellett, mert azok a nagy lób.szó léghűtések nem tetszenek.

2020. máj. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Olcsó húsnak...


Nekem egy Arctic Hybrid III 2x140mm hűti a VGA-t és Corsair H115i 2x140mm a CPU-t. Nem tudom, ki milyen szélzajról beszél, ezeknek nincs hangja. A GPU-m ezer éves kazán (radeon R8 390X), így utólag feljebb tekertem a ventik sebességét szoftveresen (speedfan app), így már lehet hallani terhelés alatt, de egy klasszikus léghűtős CPU ventitől azért még így is igen messze elmarad. Így feltekerve 45-50°C a GPU terhelés alatt, ami stock hűtővel lazán 80-100 között szokott lenni és persze pórszívó hang mellett. A pumpát meg nem kell hallanod, én sem hallom, az teljesen hangtalan. Ha nem, akkor van baj.


Megjegyzem, ezek a hűtők nem 20k-s ársávban voltak (40-60k között voltak anno, ha jól emlékszem), talán ez lehet itt a baj. Jó sok éve mennek, semmi bajuk, grafikusként itthon dolgozom éjjel-nappal, nyúzom őket rendesen.

2020. máj. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem a házzal nincsen probléma fractal design focus g-be pakoltam vissza a cumot ott nem volt is ugyanezt produkciót csinálta.
2020. máj. 13. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!