Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért válnak a laptopok...

Miért válnak a laptopok időről időre egyre lassabbá?

Figyelt kérdés
Ezt a jelenséget sosem figyeltem meg asztali gépeknél, ám a laptopok valamiért tényleg lassabbá látszanak válni egy idő után. Mi lehet ennek az oka?

2020. máj. 2. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Mert sokkal gyengébb a hűtésük, és sokkal macerásabb kitakarítani.

Ezen kívül szükségszerűen lényegesen több meghajtónak kell települnie, ami simán erőforrást igényelhet. Egy sima PC-ben ritkán van pl. Webkamera, tapipad, blutooth, Wi-fi kártya, tápáramkör a kijelzőnek.

Ezeknek a drivereknek a frissítései alkalmanként kicsit sem különbek, mint pl magáé a windows rendszeré.

2020. máj. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Derwer ***** válasza:

Sokkal prózaibb oka lesz : a laptopok gyengébbek így hamarabb megérzés ha több erőforrást eszik a rendszer...


Illetve ha HDD van benne az lassabb mint egy asztali HDD így hamarabb megérzi a szemetelést.

2020. máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Első kettő jól leírta. A laptopokat érdemes sűrűbben takarítani nem csak fizikailag hanem a HDD-n is. Én 10havonta újra teszem a windowst. Legtöbb adatom külső tárolón van főleg dokumentumok, fotók, videók játékprogramok, más egyéb programok amiket nem használok olyan gyakran és ennyi. Magán a laptopomon csak azokat az adatokat, programokat tárolom amiket sűrűnhasználok is. Mindig frissítem a hardvereket de nem úgy hogy az automatikus letöltést választom hanem kézi telepítéssel és persze a régi verziót amit egyébként tárol szemétként ami nagyon sokat lassít mindig törlöm. A windows frissítéseiből a telepítőfájlokat mindig kukázom ezek lassítanak a legjobban amit még asztali PC-n is észrevenni főleg gagyibb HDD-nál. Másrészt én minimum évente egyszer újra teszem a windowst és csak a legfrissebb változatot amibe bele vannak integrálva a fontos frissítések ezzel megelőzöm a sok szemetet a gépen amit 100% osan nem lehet törölni. Plusz külön partícióra megy csak a windows meg a driverek és külön partícióra a programok amikből vagy a legfrissebb változat van meg, vagy az a változat ami nincs agyon frissítve mindenféle kacattal hanem működik rendesen úgy ahogyan kell.

Meg én a laptopomat fizikailag is kitakarítom. Én nekem az ilyen szerelések jobban mennek, műszerészként ezt is megtanultam. Én eleve szétkapom a laptopomat teljesen. A gyári hűtése az nem a legjobb de iszonyatosan hamar belegyűlik a kosz. Mindig szétszedem és finoman ami nagy porkupacok vannak azokat kézzel egy kisebb finom ecset segítségével kiszedem. Aztán kompresszorral óvatosan kifújom mindenhonnan ez a leghatékonyabb és legbiztonságosabb. Meg én használok hűtőpadot saját magam terveztem és csináltam mert amit a boltban árulnak azok elég gagyik szerintem. Én direkt úgy csináltam hogy a laptop és a pad között fél cm jézag legyen és a ventilátor kifújja az ott begyűlt meleg levegőt mert ez az ami sokat számít, tehát nem magát a laptopot hűti mert maximum a burkolatát hűtené le, hanem a begyűlt levegőt fújja ki hogy a ventilátor alulról ne a meleget szívja hanem a hidegebb levegőt és ez azami nagyon sokat számít ahogyan észrevettem.

2020. máj. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem vettem eszre en


inkabb tipus es meginkabb peldany fuggo na meg hasznalat


valakik rajta esznek isznak betakargatva hasznaljak, talajon hasznaljak, vetemenyesbe, szantofoldon, nyulak vagy csirkek kozt, kutyak vagy macskak kozt


konyhaban sutes fozeskozt


szoftveresen "igenytelrnul" rendetlensegben


lehetne sorolni


asztaliknal is fent all ez ha ennyire nem is

2020. máj. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Érdemes ssdt beszerezni és elmúlik a lassúság
2020. máj. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 jah benyomja a rendszerlemez melle ha lehet, es maris gyorsabb lesz minden :P


Xy4

2020. máj. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vagy kicseréli a hdd-t ssdre
2020. máj. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy legyen okod újat venni.
2020. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 3. 09:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!