Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen 5 3600x proci b450...

Ryzen 5 3600x proci b450 alaplapba?

Figyelt kérdés

Berendeltem egy Ryzen 5 3600x processzort és egy Gigabyte B450M DS3H alaplapot. Tudom, hogy bios frissítéssel megy az alaplapba a proci.

Kérdésem az lenne, hogy ha összeszerelem a gépet, első bekapcsolásnál tudok már bios-t frissíteni? Vagy így el sem indul a gép?

Vagy hogy érdemes? Összerakom a gépet, felrakom a win10-et és majd utána újraindításnál frissítem a bios-t?

Pendrive ra rá tudom rakni egy másik gépről a frissítéshez szükséges fájlt.



2020. ápr. 23. 13:54
 1/9 meszike91 ***** válasza:
Elvileg el sem indul ha nem támogatott a proci, de a pc-s boltokban lehet kérni bios update-et.
2020. ápr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már megrendeltem és csak összeszerelésnél lehet kérni bios frissítést. Sehogy sem lehet megoldani?
2020. ápr. 23. 14:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Gondold el, jön hozzád egy indiai, aki csak az indiai nyelvet beszéli (ryzen 3600x). Ahhoz, hogy te ezt megértsd, tudnod kell a nyelvén beszélni (ez az a BIOS, amit felismer). Ha nem beszéled a nyelvét, hogy tudnád végrehajtani az utasításai alapján a feladatot (az új BIOS felrakása)? Fizikailag lehetetlent akarsz.


Ha mázlid van, nem raktárba beragadt darabot kapsz, mert a gyártó, amint jön ki új processzor, vagy valami változtatás történt, a gyárban már a legújabb BIOS-t rakja fel neked a lapra és így probléma nélkül fog menni. Ha viszont raktárba ragadt darabot kapsz, amin még korábbi BIOS verzió van, akkor sajna megszívtad, mert nincs módod az indításra, a lapon pedig csak q-flash van, vagyis BIOSból indítható BIOS frissítés, de a gép a BIOS-ig se tud eljutni (q-flash plus lenne, hogy memória és processzor nélkül is tud bios-t frissíteni AMD-nél).

Ekkor marad egy olyan processzor kölcsönvétele, amivel működik az alaplap, bios frissítés és vissza bele a 3600x. Ha van ismerős, tőle kérsz, ha nincs, akkor viszont PC szerviz, visszapostázás az eladóhoz stb.

2020. ápr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezért kéne olyan lapot választani, amik processzor nélkül is updatelhetőek.

[link]

2020. ápr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincs hatalmas probléma. Nem ér nekem plusz 10 ezret egy alaplap olyan funkcióval. Így berakom haverom 2700x ét és lefrissítem azzal.
2020. ápr. 23. 15:00
 6/9 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 :D akkor mi is a gond


amugy pedig ha arra gondoltal hogy osszeszereles nelkul kerted...


Es akkor? Boltnak kell irnod hogy kersz bios frissitest, es ha fizetos hozzaszamlazzak megcsinaljak, ennyi nem?

2020. ápr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
iPon-ról rendeltem, ők csak összeszereléssel frissítenek bios-t, ami még 4000Ft lett volna a 2000Ft-os bios frissítés mellé.
2020. ápr. 23. 17:25
 9/9 anonim ***** válasza:

pfff, elég fos, pcx, compker, mindenki csinál bios frissítést összeszerelés nélkül :D

Ha van ismerősnek olyan procija, amivel megy a gép, akkor jó.


Egyre figyelj, a nem G szériás ryzenben nincs IGP, tehát beépített videokártya, anélkül pedig nem indul el a gép, szóval legyen egy dedikált videokártyád és mindenképp a dedikált vga kimenetére kösd majd rá a monitort.

2020. ápr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!