Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A PS2-es csatlakozós billentyű...

ALonEX kérdése:

A PS2-es csatlakozós billentyűzet jó-e ps4-be? Vagy csak ps2?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 22. 16:40
 1/4 anonim válasza:
0%

Atyaég de rég láttam utoljára PS/2-es billentyűzetet...


Amúgy nem tudom.

2020. ápr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A PS/2 csatlakozó (perjellel!) NEM a PlayStation 2 után kapta a nevét.

Az IBM PS/2 a 80-as évek végén volt egy viszonylag siekres PC, abban alkalmazták először ezt a csatlakozót. (Előtte a DIN csatlakozót használták a billentyűzethez, ami hasonló volt, csak nagyobb, és a soros (RS232) portot az egérhez.) Maga a PS/2 gépsorozat hamar lecsengett, 2-3 évig volt gyártásban, de a csatlakozója olyan jól sikerült, hogy világszerte átvették a gyártók, és kvázi szabvány lett.

Hogy aztán később a PlayStation 2 neve is hasonlóra rövidült (PS2, itt nincs perjel), az csak a véletlen műve.

A PlayStation 2 egyébként USB, valamint egyedi kontrollerportokat tartalmazott, NEM volt rajta PS/2 port, mint ahogy a PlayStation 4-ben sem.

2020. ápr. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A #2 válasz tökéletessen leírja a helyzetet. Annyival kiegészíteném, hogy van USB -> PS/2 átalakító.

(A régi KVM switchünk csak PS/2 csatlakozót kezel, az új szervereken viszont csak USB van és erre sokkal egyszerűbb volt, mint az egész cseréje)

Szerintem ezt az átalakítót kezeli a Playstation 4 rendszere, bár még nem próbáltam.


A Playstation 2 konzolhoz volt egy nagyon ritka (szerintem csak japánban forgalmazott) készlet, amivel lehetett rajta linuxot is futtatni és ahhoz is volt billentyűzet. Viszont azon mezei USB csatlakozó van.

2020. ápr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#1 Akkor meg minek ír(kál)sz ide?
2021. nov. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!