Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok ajánlani olyan...

Tudnátok ajánlani olyan videokártyát lehetőleg max 160 ezer forintig, ami erős és nem melegszik túl?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy Gigabyte RTX 2060 OC kártyát, teljesítményre abszolút jó, megy vele minden, de Call of Duty Warzone vagy Assassin's Creed Odyssey közben 81-82 fokon pörög, amihez hozzájárul a ventilátorok kicsit hangosabb zaja is.

Most épp Heroes of the Stormozok és hát 60 fok fölé ott is felmegy.

Letöltöttem az MSI Afterburnert, a power limitet sokkal lejjebb vettem, de még így is 60 fok fölé megy.

2 ventilátoros kivitel ez a kártya, valszeg ez miatt is melegszik. A ház egy Q300L, nyitott, 3 venti van a gépben, 2 elöl, 1 hátul.

Tudnátok mondani halk, hűvös és erős kártyákat max 160 ezerig, nektek mi a tapasztalatotok, milyet vegyek? Milyen tapasztalatotok van, amit tudnátok ajánlani? Kérlek max hőmérsékletet is tudnátok írni hozzá?



2020. ápr. 22. 02:10
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Igen ez a Q300l ház, nem egy nagy ház, de nem is mini. Corsair tx550m táppal, amd 2600as procival, asrock b450m pro4 lappal, hyperx predator 2x8 gb 3200 mhz memóriával, samsung 970 evo plus ssdvel, 2 be quiet pure wings 2 ventivel használom, plusz az alapból beépített 1 venti hátul, meg a proci ventije.

Mivel több oldalt szinte nyitott házról van szó, úgy gondolnám a szellőzés adott.


Megnézem ezt a Sapphire Nitro kártyát, viszont amikor a mostanit vettem, szempont volt az rtx is, amit most egyedül minecraft bétában próbáltam ki. Nem rossz, fut vele rendesen, igaz felmelegszik. Viszont vannak olyan szép videók mimecraftról, amiben a homok, fű, könyvek, ércek olyan szépen néznek ki, a béta ilyen téren csalódás volt, mert ezek nem voltak benne. Lehet valami modot láttam vagy nem tudom.

2020. ápr. 23. 22:03
 12/16 anonim ***** válasza:

Az RTX elvből 90% marketing (még?!), az meg hogy egy 2060 elé rakják, meg még nagyobb marketing, és nettó fa**ság. Nyilván ilyen Minecraft kategóriát viszi Ray Tracking-el, de bármi mai grafika igényes játéknál elvérzik kivétel nélkül.

Ez egy épp friss cikk:

[link]

2020. ápr. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem az elrendezést, mert nekem is hasonló értékeket produkált a Gigabyte 1070-esem, míg lenem cseréltem a házat egy ilyenre.:


[link]


Nem a videóártya miatt cseréltem házat, hanem asztalra került a gép, és kellett valami ami normálisan néz ki és egy kicsit jövőállóbb.

Igazából a kártya évekig üzemelt 80fokon max terhelésnél és semmi baja. Most az új házban 70fok a megszokott.

2020. ápr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Egyetértek, hogy az rtx marketingfogás. Fps igényesebb játékokra nem használnám.


Szép kis ház, érdekes, hogy ennyit számít egy jól megválasztott fedő. Nemrég amikor vettem a gépet, én egy NZXT H400-as, fehér házban gondolkodtam, de sajnos amióta van ez a koronavírus, sehol nem láttam, hogy kapni. Azt mondják minőségi házakat gyárt az NZXT, jó a szellőzése, bár a mostaninak is jónak kéne lenni elméletileg.


Szerintem az én esetemben a videokártya alapból magasabb hőfokot produkálhat, árukeresős kommentek alapján.

2020. ápr. 24. 10:14
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem marketing az, csak még nem tartunk ott. 2080ti sem tart ott, távolról sem, de el kell kezdeni valahol. Első 3d gyorsítók is hihetetlenül lassúak voltak, volt vagy 5 év mire a 3d kinézett úgy hogy esetleg esztétikusabb volt mint a 2d, hardveres raytracingnek meg legalább ekkora jelentősége van. Gyanítom a következő generáció is szar lesz benne, de talán majd utána.
2020. ápr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
GTX 2080TI
2020. máj. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!