Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehetne hatékonyan...

Hogyan lehetne hatékonyan megoldani a pc-m főként a videókártya hűtését?

Figyelt kérdés

A házam Deepcool Matrexx 55 [link]

A videókártyám Msi radeon RX 570 8g oc 8gb.

A war thunder játékban bírja a gép a max és a nagyobb maximális grafikát is, csak már maxon is vagy 60 fokra felmelegszik a kártya, elméletben kb 90. ig eltudna menni. A 2 ventije 60 fokon olyan 60-70%on dolgozik.

Vettem egy deepcool xfan 120 ventit, amit raktam be úgyis, hogy előre és befelé fújt, hátra és befelé fújt, meg fejjel lefelé a videókártya fele fújva, de nem csökken a hőmérséklet.

Arra gondoltam felülre raknék 2 db-ot ami fújna a videókártyára előre 1db-ot ami hátra fele fújna és hátra 1 db-ot ami kifelé fújna és belülről pörgetné ki a meleget.

Jó ötlet ez így? Vagy van jobb lehetőség? Tartósnak szánom a gépet.



#ventilátor #hűtés #deepcool xfan
2020. ápr. 19. 08:45
 1/7 A kérdező kommentje:

Az alaplapom microATX gigabyte b365-ds3h

[link]

2020. ápr. 19. 08:53
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy használhatnék 3 pin elosztót is ha kell (alaplapon 2 system fan csati van), de a tápból is jön ki még szabad 3 pin,4 pin, meg amire a venti nagy dugóját is rádughatom olyan csati.
2020. ápr. 19. 08:55
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Vettem egy deepcool xfan 120 ventit, amit raktam be úgyis, hogy előre és befelé fújt, hátra és befelé fújt, meg fejjel lefelé a videókártya fele fújva, de nem csökken a hőmérséklet."


Valószínűleg sokkal jobb eredményt érhetnél el azzal, ha elöl hagyod befelé fújni a levegőt, hátul pedig szívnád ki. mert ahogy nézem, jelenleg három irányból is csak fújsz befelé, így csak összevissza áramlás lehet a házon belül, és a levegő ki tudja hol meg ki. Ha pedig átfújsz rajta levegőt, akkor folyamatosan külső levegővel hűtöd a belső teret.

2020. ápr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

igen


fentrol befele a legrosszabb amugy, es ugy lattam hogy te igy csinaltad, de miert?


kereszthuzat kell


minnel nagyobb keresztlegaramlas kell az egesz gepben


nem pedig legkavarodas, annak csak kara van


hutes szempontjabol

2020. ápr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha sikerult a tokeletes kereszthuzatot megtalalnod utana buveszkedhetsz kartyaval


alulfeszultsegezed ha birja es akkor meg huvosebb lesz


de csak ha mar teljesen optimalis a szelozes

2020. ápr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat meglesz a kereszthuzat.
2020. ápr. 19. 11:31
 7/7 A kérdező kommentje:
3 Venti került előre befelé fúj és 1 hátra ami kifelé fúj és bentről szív. Érdekes módón a videókártya ventije meg elkezdett alacsonyabb rpm en menni játék közben így ugyanúgy felmentem 60 fokra. Biztos úgy érezte nem kell neki hűteni a többi venti miatt vagy nem tom. De kézileg beszabályoztam az rpm növelését, játékonként is külön lehet.
2020. ápr. 22. 21:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!