Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudom megnézni, hogy...

Mátéhhhh kérdése:

Hogy tudom megnézni, hogy milyen CPU foglalata van az alaplapomnak?

Figyelt kérdés

Van egy HP 1850 - es alaplapom. Beírtam már töb módon is, de semmit nem dob ki az alaplapról, semmit nem találtam.

CPU-Z-t próbáltam, ott nem írja ki. Esetleg valaki tud valamit az alaplapomról? Szeretnék új processzort vásárolni bele, és mivel 2014-es az alaplap, nem akarom cserélni.



2020. ápr. 16. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
AIDA remélhetőleg ingyenes verziója is kiírja a foglalat típusát és a CPU típusát is. Bár azt Linux is kiírja, illetve parancssorból is megtudhatod. Live Ubuntu-t indítasz például és: cat /proc/cpuinfo Utána rákeresel Google-vel és meglesz milyen foglalatba való.
2020. ápr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az everest nevü progi is jó
2020. ápr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ilyen régi alaplapba úgysem nagyon kapsz modern processzort, a másik meg, hogy ez valószínűleg egy gyári konfiguráció, nem biztos, hogy cserélhető a processzor.
2020. ápr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Annak nézz inkább utána, hogy pontosan milyen gépről (a gépház elején vagy oldalán kellene lennie) van szó (a HP 1850 nem épp egy sokatmondó típusmegjelölés).


Vagy azt nézd meg, hogy milyen processzor van most benne illetve milyen chipkészlete (chipset) van. Utóbbiak kiderítésére ott az Aida64 nevű segédprogram:

[link]

letöltöd, kibontod:

[link]

majd a kibontott könyvtárban futtatod az aida64.exe nevű állományt.

2020. ápr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4# Ennyit ír ki a CPU-z illetve a msinfo32.

Hewlett-Packard

1850

2020. ápr. 16. 17:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor AIDA vagy eszközkezelőt behívhatod, ott mit ír a processzorról, azt is megnézheted.
2020. ápr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
AIDA-ban, rámegyek az alaplapra, éss ott a CPU, és ott van egy olyan hogy Platform azonosító, ami D0h (Socket FM2) Ez lenne az? És ha ez az, ilyenre milyen procit lehet tenni?
2020. ápr. 16. 17:43
 8/12 anonim ***** válasza:

Az ilyen brand gépeken szokott lenni egy matrica a típusával, arra rákeresve meg tudod nézni a Hp oldalán, hogy mit lehet tudni róla.

A neve természetesen Aida64el is kiolvasható.

2020. ápr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen sikerült. És akkor milyen Processzort ajánlanátok D0h (FM2 Socet) slot ra?
2020. ápr. 16. 17:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni a típus alapján a processzortámogatási listát.
2020. ápr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!