Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a build elég lenne a...

Ez a build elég lenne a céljaimhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok, eléggé eljárt az idő a pcm feje felett így arra juttottam hogy itt az idő egy kis vér frissítésre, a helyzet az hogy a ház adott, a táp megintcsak szinte új 500wattos, hdd, ssd megint csak nem kell, és így egy 80-120kn belüli sávban mozognák, játék szempontjából inkább, stratégia és szimulátor irányban szoktam szemezgetni, mint a total war attila, cities skyline, FM20. Összraktam egy tervezetet:

CPU: AMD Ryzen 5 1600 Hexa-Core 3.2GHz

Alaplap: ASRock A320M Pro4

Ram: G.SKILL Aegis 8GB DDR4 3000MHz F4-3000C16S-8GISB

GPU: SAPPHIRE Radeon RX 550 Pulse 4GB GDDR5 128bit PCIe


Szóval ez a konfig fullhd ban elkellene hogy bírjon higon a játékokkal, akadásmentessen nem?


Gondolkoztam még Ryzen esetén apus megpldáson is nagyobb rammal az olcsóbban ki is jönne de nem tudom hogy a céljaimnak megfelelne-e és ár érték arányban jobb lenne-e, de ha akár tudtok jobb konfigot hasonló tartományban akkor hajrá, de mivel ez csak a belépőm lenne a későbbi fejleszthetőség az elsődleges szempont.


Előre is köszi🙂!



2020. ápr. 16. 09:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és annyit elfelejtettem megkérdezni hogy ha nem APUs a megoldás akkor mennyit számít a dual channel a ramoknál?
2020. ápr. 16. 09:37
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha szempont a későbbi fejleszthetőség, próbálj egy jó b450-és lapot inkább, talán több lehetőség van benne, mint egy a 320-ban.
2020. ápr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Adam1c1 ***** válasza:
FullHD, Stabil 60 FPS a cél, és minden játékot High-on ? Azt felejtsd el. Lesz játék ami szépen fog futni, de nem mai, és nem High-on. Ryzen proci esetében erősen ajánlott a dual channel. vagy legyen akkor 2x4GB ram-od, vagy pedig válassz intel procit.
2020. ápr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A full hd high beállításokat a kérdés leírásában adott játékokra értettem tisztába vagyok vele hogy akár a pár éves AAA listás játékokra se lenne elég az említett beálításokra a konfig.
2020. ápr. 18. 20:45
 5/5 Adam1c1 ***** válasza:
Értelek. jogos, most látom csak a címeket. Ezekkel nem lesz gond, de mindig használj Vsync-et, ha van rá lehetőség. Az a stabil játék titka. Nem lesz az annyira gyenge gép. Próbálkozhatsz komolyabb címekkel is
2020. ápr. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!