Processzor infó kéne. Mi a különbség az alábbi processzorok között: -dual core (2 magos) -core 2 duo (2 x 2 magos) -core quad (4 magos) Azt vágom, hogy a magok száma (ha rosszul írtam a magok számát, javítsatok ki! ), de pontosabban?
Ha teszem azt, az egyik proci 2,5 GHz-es, akkor azt még meg kell szorozni a magok számával, és az a valós teljesítménye?
Illetve mi a különbség a 2 x 2 illetve 4 magos proci között (ha jól írtam/tudom)?
dual core: Két egybetokozott processzormag. Nem igazi kétmagos, bár két fizikai magja van, a közöttük lévő kapcsolat lassabb, mint a rendes kétmagos magjai között.
core 2 duo: Valódi kétmagos, a magok között rendesen kiépített kapcsolattal, ami így gyorsabbá teszi az előzőnél.
core 2 quad: Két darab egybetokozott kétmagos, tehát a két kétmagos egység között lassabb a kapcsolat, mint egy valódi négymagos magjai között.
Az órajelek nem adódnak össze, a dolog ennél picit bonyolultabb. Jól párhuzamosítható feladatoknál (amikor az egyes processzormagok más-más részét végzik a feladatnak), a többmagos, például egy 2,5GHz-es kétmagos, gyorsabb is lehet, mint egy 5GHz-es egymagos, míg nem párhuzamosítható feladatoknál, amikor csak az egyik mag tud dolgozni, sokkal lassabb. Általában az igazság valahol a kettő között van, de a többmagosok előnye egyre nagyobb.
Khmmm.
Dual Core:Ez lehet Pentium Dual core és Celeron Dual core (mindkettő VALÓDI kétmagos nincs kettéosztva 1db mag.)
Hyper Threading:Itt tényleg egy mag dolgozik 2 szálon szóval 1 mag 2 felé van osztva.
Core 2 Duo:Majdnem ugyanaz mint a Pentium Dual Core csak ez újabb technológia több cache memória stb.
Core 2 Quad:Valódi 4 magos processzor de ma már elavultnak számít.
És nem,ha van egy 2,5GHz es 4magos processzorod akkor az nem 10GHz!
Megerőssítem!
Az első kommentelő Dual Core alkotott válasza valóban nem fedi a valóságot.
Gyakorlatilag az Intel a Pentium márkanevet akarta ezzel életben tartani az alsó-közép kategóriában (Pentium Dual Core) a különbség a Core 2 Duo-k hoz képes az kisebb gyorsítótár méretben és a szegényesebb utasításkészletben rejlik. Megtalálhatók köztük például selejt 4 magosak is, aminek a nem működő magjait letiltották.
Igazatok van. A pentium D-k voltak egybetokozott egymagosak. Késő volt már. De a második (68%) a négymagosakkal kapcsolatban téved.
Pentium D:
Tovább javít az újdonság versenyképességén, hogy a kétmagos Pentium D 900 sorozatba szánt processzorok fizikailag is szétválasztott két magot kapnak. Mondhatni a 900-asok két egybetokozott 600-ast jelentenek.
Core 2 Duo:
Mai tesztalanyunk a Core 2 Quad, azaz az első négymagos asztali processzor, amely nem más, mint két darab kétmagos Conroe (Core 2 Duo) egy tokba szerelve.
És ezt az eljárást használták a C2D Q8000 és Q9000 sorozatokban is. Az első natív négymagos az Intelnél az I7 volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!