Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik a 75Hz ha...

Miért nem működik a 75Hz ha két monitor van?

Figyelt kérdés

Volt eddig egy [link] monitorom. Most vettem mellé egy [link] monitort.


Az első hdmi-vel van, az új displayport-al.

Amíg nem volt meg a második monitor az első 75Hz-el simán ment. Most pedig csak 60-al akar. Mind a windows képernyő beállításoban és az nvidia control panelben is megnéztem, 60 a max fullhd esetén. Ilyen 800*600 esetén az nvidia panelben enged 75hz-t, de pl sima hd esetén már nem.


Ha kihúzom az új monitort, a régi egy gép újraindítás után újra 75-ön megy.


Meglehet oldani valahogy? Azt hittem ha ugyanazt a márkát veszem nem lesz gond, főleg nem ilyen. Az első monitoron nincs displayport így azt nem tudom azzal használni. A GTX1080-amon pedig csak 1 HDMI van. Tehát az hogy legyen a két monitor ugyanolyan kábellel, nem megy.


2020. márc. 5. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
A második monitor nem tudja a 75 Hz-et 1080p-ben, csak alacsonyabb felbontásban, az első meg a másodikhoz alkalmazkodik.
2020. márc. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De tudja, most is úgy megy. A régi (23)-as lesz valamiért 60Hz-es ha az új (24-es) be van dugva.
2020. márc. 5. 15:52
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát most az új (24-es) 75-ön megy, a régi (23-as) 60-on. Amíg nem volt meg az új, ment 75-ön simán a régi.
2020. márc. 5. 16:00
 4/4 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott a megoldás....

Nyomtam egy resetet a monitoron, így kikapcsolódott a freesync. A freesync itt kell a 75hz-hez, még akkor is ha a gtx1080 nem fog belőle profitálni.

2020. márc. 5. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!