Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan helyezzem el a gépen a...

Hogyan helyezzem el a gépen a ventillatort?

Figyelt kérdés
Felso tapos fentillatorom befele a hazba fuj, a videokartya is a haz kozepe fele, ha berakok egy ventit az "szivja" ki a levegot? Vagy az is befele fujja?

2020. márc. 1. 18:59
 1/7 Mr. V. ***** válasza:

A tápnak mindig kifelé kell fújnia pont azért, hogy a szöszt, koszt, port ne vigye be. Tehát nálad már a táppal is gond van.

Minek egy házat hűteni? Ha így is megy minden és a CPU nem megy 60 fok fölé, a videókártya 75 fok fölé, az alaplap 50 fok fölé és a HDD 55 fok fölé, akkor teljesen felesleges egy újabb zajforrást beépíteni. Én cégnél voltam rendszergazda és minden gép házhűtését kiiktattam... 10 évig, amíg ott dolgoztam, egyik gépnek sem volt túlmelegedési gondja, pedig videót is szerkesztettek, stb., tehát terhelve voltak.

2020. márc. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 meszike91 ***** válasza:

wut?


A tápnak tényleg bentről kifele kéne vinni a levegőt. A ventilátor úgy viszi a levegőt ahogy akarod, ki és be felé is be lehet szerelni.

2020. márc. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mr. V. ***** válasza:

Lehet, hogy vannak manapság már csodatápok, amiken garanciavesztés (szétszerelés) nélkül lehet állítani a venti irányát, de én még a klasszikusokkal számoltam.

Nem mellesleg az általam említett kifelé fújó egyik előnye, hogy a gépen keresztül húzza a hideg levegőt és kifújja a meleget a házból, tehát 2 funkciója van. Ha te még a meleg házba a táp melegét is be akarod fújni és ezért beépíteni külön költségen a házból kifújó vintit, hát tessék... aki a saját pénze ellensége.

2020. márc. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsi osszekevertem :D fps tap, nem egy utangyartott gagyi, igen kifele fujja, a nagy gondom a videokartyaval van, 80fok korulire is felmegy neha, ami fura, hogy meg lehet huzni, es a beallitasainal belehet allitani 85fokig a ventillatorokat, szval normalis a 80fok? Rx 570 8gb oc
2020. márc. 1. 20:28
 5/7 A kérdező kommentje:
Most eleg hangos a videokartya, ezert gondoltam berakok oda valami ventillatort es akkor picit huti a benti teret (gephazat) akkor nem fog annyira a videokartya sem uvolteni, vagy ez nagyon nem igy van?
2020. márc. 1. 20:41
 6/7 Adam1c1 ***** válasza:
Jól írtad, ha felső tápos a házad, mert akkor igen, a gép belseje felé néz a venti, de az nem fújja a levegőt, hanem szívja, és az oldalsó, berácsozott oldalon a gépház végében távozik. Tégy, hogy nem valami jó, ha bentről táplálkozik , ezért van sok ház ma már úgy kialakítva, hogy alul van a táp, és kintről szív, továbbá kinre is fúj. No de a te esetedben ezt a helyzetet úgy lehet megoldani, hogy amennyiben csak fentről kap levegőt, úgy fentre szívó ventiket rakni, a gép hátuljába pedig egy fújó ventit. Tehát a gépház tetején beszívja kintről a hűvös levegőt, és a végén pedig kifújja a meleget. De a leg optimálisabb az volna, ha a házad eleje levegőzne, mert akkor oda kéne tenni kát-három ventit ami kintről beszív, és marad az az egy hátul, ami kifúj. Pontos válaszhoz ismernünk kéne a gépházad típusát, vagy látnunk azt. Mindenesetre azt tudd, hogy a meleg levegő felfele száll, a hideget pedig a kártyával egy magasságba lévő ventivel kéne bejuttatni a házba. Lehet optimális kialakítású házakat kapni 12.000 ft -tól már.
2020. márc. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi ertem mar!
2020. márc. 2. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!