Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laikusként hogy "rakjak...

Laikusként hogy "rakjak össze" egy konfigurációt?

Figyelt kérdés

Szóval, beruháznék egy új gépre, amivel szeretnék játszani is. 150.000-et, max. 200.000-et költenék rá. Bevallom, nem értek teljesen a gépekhez, csak elég alapszinten. Megkértem pár ismerősöm, hogy pcx-en rakjanak össze gépet.

Na, itt jött a bibi. Volt, aki rambol azt mondta, hogy 8 giga elég és belerakott annyit. Volt, aki 16-ot, de náluk is volt, aki mindenképp 3000 vagy afeletti ramot mondott és volt, aki azt mondta, hogy a kisebb órajelű is elég.

Processzoroknál is volt, aki i3-ast nézett ki, mert szerinte jobb, mint egy csomó i5-ös, de az ára nem vészes. Volt, aki mindenképp i5-öst akart.

Nos, én laikusként arra gondolnék, hogy a nagyobb számok általában jobbak. A nagyobb ram, nagyobb órajellel jobb. Ezenfelül ott még kell valamire figyelni? Processzornál is azt gondolnám, hogy az i5 jobb, mint az i3, de még sem ez a helyzet?

És akkor még a videókártyák... Ott már a számokból is annyi dolog volt, hogy csak na.

Talán az ssd-nél vagyok a leginkább képben. Ott egy 240 giga körüli Kingstonra gondoltam. Az úgy legalább jó tipp? :D


Tudom, noob vagyok vagy ilyesmi, de szeretném pár évig használni a gépet és sajnos ennyit tudok csak pénzügyileg jelenleg megengedni. Köszönöm a segítséget!


2020. febr. 27. 03:11
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Még az SSD se jó tipp...


200 ezerből én így raknám össze.


[link]


8 giga ram egyenlőre elég, majd mikor lesz pénzed veszel még bele.

2020. febr. 27. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
55ért sima GTX 1650et javasolni neki kedves első??? Ár-érték arányról hallottál-e már? 62ért van már 1650 Super is, ami nem egy kategória vele.
2020. febr. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj ezekkel az "ismerősökkel" hogy a legtöbb csak látott meg hallott valamit valahol, valamikor.

Közben meg szart se értenek hozzá.

Nekem is van ilyen haverom, aki a saját gépét tekinti az etalonnak. Ami annál drágább/modernebb az csak pénzkidobás.

Ja és ugye egy 4 éves brand gépről beszélünk, amiben egy 1030 van..


Egyébként 150 ezerből nagyon semmilyen gépet nem raksz össze játékra. A 200 is karcos.

Bár függ attól is mivel akarsz játszani. Multi shooter FPS játékokhoz ma már nagyon ajánlott egy erős processzor, különben csak az ideget fogod nyelni a sok frame drop miatt.

Az i3 pont nem ez a kategória, legyen az akár a legújabb 9. generációs 9100F.

Azt még a 6. generációs i5-ök is lefossák, nem véletlen kerül 2x annyiba.

A másik a memória órajel.

Intel részen a felső kategóriás i9 9900 sem támogat többet 2666MHz-nél. Nyilván OC (tuning) nélkül.

Egyébként itt mindenki azzal jön, hogy me' lehet húúzni a CPU-t meg a RAM-ot és akkó' nagyobb órajelen is futni fog a memória.

De valljuk be, hogy a gyakorlatban ezt senki nem csinálja meg, főleg nem egy laikus fog nekiállni OC-zni.


A lényeg hogy felesleges Intel-re a 3000MHz mivel nem fogja kihasználni. Sokan csak azért veszik meg, mert azt hiszek ettől +5 centit nőni fog majd az e-péniszük.

Közben meg fingjuk sincs arról, hogy majd csökkentett órajellel használja a gépük a memóriát, mivel a CPU nem tudja kezelni a RAM órajelét.


Amúgy nem a +8GB memória fogja az egész költségvetés alapját befolyásolni. Jelenleg elég olcsók a DDR4 RAM-ok. Az a plusz 12-15 ezer azért hogy 16GB legyen a gépedben, nem tétel.

Ma már a 16GB RAM bőven ajánlott, hogy kényelmesen tudjon gazdálkodni a PC a memóriával.


Bár nem vagyok AMD párti, de neked azt javaslom, hogy az Intelt felejtsd el, és építs Ryzen-re.

Ilyen szűkös költségvetésből az Intel nem fog kijönni. Mármint kijönne egy 30 ezer forintos semmit nem érő i3 9100F-el.

Ryzen lényegsebben nagyobb teret ad, és nem utolsósorban kezeli a 3000+MHz-es memóriákat is.


Videokártya tekintetben meg nem tudom mik az igényeid. Vehetsz akár használtan is egy megbízható eladótól a hardveraprón.

Viszont 1060 teljesítmény alá nem szabad menni. Az ilyen 1050 meg 1650 kategóriákat felejtsd el.

Egy használt 1060 6GB-ot veszel már 50 körül, és azzal még 2 évig biztosan elleszel.

2020. febr. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1 és #2: Igazából részben erről is beszélek. Az ismerőseimnél is ha felhozom, hogy más más alkatrészt ajánl, nagyjából így reagálnak. Én meg nem hozzáértőként nem tudok mit mondani, hogy miért pont az kéne és miért pont nem... :D


#3: Igen, mindannyiuknál a saját az etalon.

Játékok terén a mostaniakból nem gond, ha nem futnak maxon. Pár évesekkel is simán játszanék. A "legszebb", amiket néztem, az a Far Cry 5 és a Red Dead Redemption 2. Dying Lightal mindenképp szeretnék játszani.

Az online dolog annyira nem izgat. Béna vagyok, max 1-1 haverral játszanék néha, ott meg nem számít, hogy én legyek a leggyorsabb vagy ilyesmi. Inkább single-ben játszottam régebben.

Jól látod, húzni nem húznék semmit :D A memória órajeles dolgot így már legalább értem.

2020. febr. 27. 12:34
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Igaza van aki elottem irta, annyi, hogy ha nagyon nagyon low budget gamer pct akarnal epiteni, osszehozhato az 150korulibol, csak nyilvan akkor videokartya se egy profi meg stb, de talan mondhato egy gamer gepnek.

Memoriabol 2400-2666mhz boven eleg lesz, 8giga kb 10E ft 2x8giga meg 20E (dual kit kiszerelesben) ryzen proci is viszonylag jo lehet, en intel parti vagyok amd videokartyaval (ritka :D ) de attolmeg ajanlom az nvidiat es amdt meg minden jot, barmi kerdesed van ird le, megprobalunk segiteni, ha kell ossze allithatok neked egy jo pct ha leirod a kriteriumokat

2020. febr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2020. febr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Az i3 9100f csak 4 magos az i5 9400f 6mag 50k, de az túl drága lenne egy 150-200k-s gépbe.


Egyértelműen a AMD RYZEN 5 1600 AF 6mag/12szál 33k a best buy.


8gb RAM-ot akkor veszel, ha később bővítennéd.

RYZEN-ez 3000/3200MHz RAM kötelező!

2020. febr. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#5: Ezekkel a márkákkal kapcsolatban is mondtak a haverok mindenfélét... :D

A kritériumok talán ezek lennének:

- Valószínűleg pcx-ről rendelném, ahogy néztem, ott nem rosszak az árak, összerakják és pozitívak velük kapcsolatban a tapasztalatok.

- Ház: Nem akarok világítót és ilyesmiket. Éjjel zavarna. Nyáron elég meleg a szobám, ha ez számít nyílások szempontjából. Annak is örülnék, ha halk lenne, nem tudom, hogy vannak e hangszigetelős trükkök. Usb-nél elég lenne a 2 port, de a 3-nak is örülnék. A méret nem számít. (Nem tudom, hogy a kicsinek és nagynak a méreten kívül van e bármi funkciója... :D Talán a nagy ház jobban leadja a hőt?)

- Ram: 16 giga jó lenne. Talán most az ázsiai gyártás miatt drágulnak.

- Proci: Fogalmam sincs. Ahogy így kivettem, a Ryzeneket ajánljátok jobban :D

- Videókártya: Szintén fogalmam sincs. MSI RX570 8GB GDDR5 Armor 8G OC talán jó lenne a videó alapján. Csináltam egy összehasonlítást, mindenben jónak tűnik, de fura, hogy kisebb a max. felbontása.

[link]

- Háttértár: Egy 240 gigás ssd jó lenne. A strapabíróságnak és megbízhatóságnak örülnék.

- Táp: Egy régi HDD-m beraknám plusz tárhelynek, szóval az alap gépen kívül annak is örülnék, ha elbírná. Plusz talán azt, ha esetleg kell ventilátort tenni a gépbe. Szóval ezen nem spórolnék annyira, nehogy emiatt baj legyen a géppel. Ebből is jó lenne valami halk.


Pcx-en ilyesmikre szűrtem rá:

[link]


Ezek így jók vagy érdemes még valamit beletenni/kivenni? Plusz hűtést pl?


#6: A videóban lévő is jónak tűnik, pont vinné az egyik játékot, amit néztem :D


#7: Így a ramokkal kapcsolatban pár helyen láttam, hogy a Ryzen nem szeret mindent. Gondolom ilyen összeállított gépnél nem lesz vele gond, ugye?

2020. febr. 28. 00:53
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

#1 Vagyok.

Kicsit utánanézve a piacnak, és a mai választéknak, igazat adok annak aki lepontozott.

Intel vs AMD --- AMD. Jelenleg legalábbis ár/érték arányban mindenképpen az AMD a jó választás.

Az már máskérdés, hogy 200 ezerből maximum használtan lehet kijönni.

Marha drágák a cuccok.

Én most vettem 5 év után új gépet.

AMD R7 3700x GTX 2060-as kártyával, 16gb 3200 Mhz rammal, 480 Gb SSD-vel + új ház stb fizettem 358 ezret.


Én azt javasolnám, hogy a türelem és a spórolás rózsát terem.

Ne adj olyan cuccért pénzt, amivel nem leszel elégedett.

Inkább várj, gyüjts még és évekig kiszolgál majd.


AMD vs Intel vitákba meg elvből sem megyek bele.

Mindkettő jó, de mindkettő másban.

2020. febr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!