Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Össze akarok rakni egy szerver...

Össze akarok rakni egy szervert otthonra, mi lenne a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés

Nyilván nem a több százezres kategóriáról lenne szó. Voltaképp annyit akarok elérni, hogy legyen egy szerver a modem és a wifi között (UPC modem -RÁKÖTVE- Szerver -RÁKÖTVE- Wifi), a szerver pedig csak egy fájlmegosztót és egy DHCP szolgáltatást tartalmazna. Esetleg egy médiaszervert, hogy a TV-n egyszerűbben tudjunk filmezni.

Ehhez milyen szervert ajánlotok?


2020. febr. 1. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Miert nem jo a modem-router-server?
2020. febr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vegyél egy 2 lemezes Synology NAS-t.
2020. febr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én kicsit nagyobb szakértelemmel futottam neki (szakmám) és összeraktam egy Raspberryt pont erre a célra.
2020. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1, nem tudom mit értesz ez alatt. ("Miert nem jo a modem-router-server?")


#2 láttam néhányat, de nem tudom (ahogy már írtam is), hogy melyik lenne megfelelő erre a célra. 2 ethernet portra van szükségem hozzá, és arra, hogy futtatni tudjak rajta egy Linux vagy Windows szervert.


#3 Ennek felettébb örülök, de nem adott választ a kérdésemre sem.

2020. febr. 1. 19:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem pontosan értem a célt. A legtöbb ma használt modemben van router funkció és tud DHCP-t, miért nem arra bízod? Ha beteszel ebbe egy szervert akkor minden forgalom lassabb lesz. Ha azért akarod így összerakni, hogy mefigyelhessed, hogy ki mit csinál akkor az egyrészt törvénytelen, másrészt van rá egyszerűbb módszer is. Ha korlátozni akarod a családtagok WIFI használatát (mást nem nagyon tudok elképzelni) sok esetben a modemben is van erre beállítási lehetőség. Ha média szervert akarsz annak nem kell a modem és a wifi között lennie. Modem-Switch-(egyik kivezetése)szerver, másik kivezetése az összes többi gép. Szintén nagyon figyelni kell arra, hogy a routerek/switchek hw. tűzfalak úgy vannak összerakva, hogy akár gigabites forgalmat is tudjanak (nem kérdező panaszkodik, hogy bekötötték a gigabites netet hozzájuk és nem működik, és kideürl, hogy a gigabites switche nem tud gigabitet átvinni /hiába van gigabites portja/). Ha egy asztali gépből összerakott szerveren akarsz áttolni 1GB forgalmat azért ahhoz el kell gondolkodni, hogy hogyan fog működni. De lelked rajta.
2020. febr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Máshol is így van megoldva a hálózat, akár otthon, akár intézményben. Egyáltalán nem törvénytelen.
2020. febr. 1. 22:39
 7/8 anonim ***** válasza:

#5: "mefigyelhessed..."


A kérdező még csak nem is célzott ilyesmire.

Ha akarna mondta volna hogy minden helység négy sarkába tenne egy ip kamerát, és minden wc fülkébe egyet és ott láthatná ki mit 'csinált' ;)


Szerintem csak filmet akar nézni hálózaton át a szomszéd szobában levő tárhelyről. Kb így:

[link]

Az egyik pc helyett egy NAS kell csak.

2020. febr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tökéletes válasz. :D köszi.

Mellesleg igen, kb ennyit akarok. Végül úgy lett, hogy egy régebbi gépet fogtam be két hálókártyával. Az egyik megy az internetre(modem), másik a wifinkre(lan), oda DHCP-zik, kezeli a média szervert meg egy belső webszervert. Meg egy SAMBA-t. :D

2020. febr. 2. 20:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!