Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amd Processzort hogy kell húzni?

Amd Processzort hogy kell húzni?

Figyelt kérdés

FX 4300-as prociról van szó,Asus alaplap.


Igazából egy részletes kép/leírás kellene ,hogy mit mennyire/hogyan kell állítani.

Addig eljutok,hogy BIOS,ott a proci is megvan,de vannak ilyenek:

CPU Frenquency / FSB

CPU Multiplier

CPU Voltage

stb...

Ezekkel nem igazán vagyok képben...Valahol olvastam,hogy az FSB-nél figyelni kell az MHZ-ra meg ilyenek,de nekem ott "200" van alapból,de a proci alapjáraton is 3,8GHZ,szóval nemtudom hogy jön össze :D


Ha valaki mindent részletesen "Idiótákhoz szólóan" leírna azt megköszönném. Örülnék,ha nem videókat/oldalakat linkelnétek.


2020. jan. 18. 18:01
 1/4 fukapapa27 ***** válasza:

Először is itt az a gond, hogy az FX 4300 nem húzhatós processzor az AMD-nél a szám után ha van +ba egy k azaz FX 4300K akkor az azt jelenti, hogy ezeket a K-val megjelölt procikat lehet húzni , tuningolni! Az, hogy az alaplap ASUS az mind szép és jó de ebből még sajnos nem tudunk meg semmit, hogy engedi-e, hogy tuningold a procit!

És a lényeg ha már azt sem tudod, hogy miért 200 az FSB és hogy jön ki ebből 3800GHz akkor ne is állj neki inkább tuningolni, mert elfüstölöd a procit, amúgy 200 x 19 az nem 3800? Ez csak egy jó tanács! :)

Amúgy ha jól tudom van erre az AMD procikhoz egy program ami arra van, hogy lehessen tuningolni a procikat könnyen és egyszerűen ha jól tudom AMD Overlocking vagy ilyesmi! Máskor pontosabb leírást adhattál volna az alaplapról többet tudtam volna segíteni!

2020. jan. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Netes videók és leírások szerint húzható.

Továbbra sem értem ,hogy mi az a 200. Oké ,hogy 19x 3800 jön ki,de mi az a 19?

2020. jan. 19. 12:58
 3/4 fukapapa27 ***** válasza:

Lehet, hogy Netes videókon lehet de biztos nem az az alaplap van alatta mind neked, mert lehet, hogy a te alaplapod nem engedi meg azokat a funkciókat mind ami a Netes videókon van, érted?

Itt vannak képek próbáld ezek által:

[link]

Az a 200 a szorzótárja a processzornak azon emelj egy kicsit, gondolok itt 200-ról 202 vagy 204-re ahogy képeken szerepel de lehet, hogy ezzel kell emelned a proci feszültség értékét is de itt tényleg csak a minimumot pl.:1,43-ról 1,44 vagy 1,45-re nehogy elfüstöljön a proci!! Kezd a szorzóval tedd 202-re azt várj, hogy nem-e melegszik azt ha nem akkor futtass le rajta próbateszteket sokkoló procira ha stabil akkor még próbáld meg 204-re és megint körbe-körbe de nehogy azt hidd, hogy 3,8-ból lesz 4,8! max amit kétlek 4,2-re ha sikerül de mondom apró lépésekben és figyeld a teszt programokkal, hogy reagál a húzásra és ne 5 percig teszteld hanem 5-6 órákon át és a legkegyetlenebb teszteket futtasd rajta!!!

2020. jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Es mi van akkor ,ha azt a 200-at nem rakom feljebb csak siman atrakom 3800Mhz-rol 4000re mondjuk?
2020. jan. 21. 14:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!