Milyen alaplapot kell venni gaminghez?
Olyat amilyenre szükséged van.
A Gaming sok esetben az RGB LED-t, és egy csomó olyan dolgot ad amire nem feltétlen van mindenkin szüksége.
Viszont ha neked mondjuk jobb hangkártya kell jobban jársz ha külön megveszed egy olcsóbb alaplaphoz, de ez csak egy példa.
Általában érdemes olyat ami M.2 PCIe SSD-t képes befogadni, 4 db RAM foglalat van, van bőséges USB port hátul, van bőven SATA3 illetve normális VRM.
A többi sallang, egyedi igény amikről a felhasználó dönt de ezek általában jó ha teljesülnek.(bár azt hozzáteszem nem feltétlen van olyan deszka ami 100%-is megfelel, de van lehetőség bővítésre)
Oc-ost.
Olyat ami direkt gamingre szánnak. Általában benne van a nevében hogy "gaming"
A "gaming" szép szó, a gyártók előszeretettel aggatják rá minden cuccukra, hogy elkérhessék érte a dollár papákat. Marketing bullshit amúgy legtöbbször... Egyetértek a #2 válaszolóval, azt vegyed ami neked kell. Kategorikusan valahogy így érdemes haladni a legnagyobbtól a legkisebb kategóriáig:
1.) Processzor foglalat: melyik procit használom épp vagy tervezem megvenni, annak milyen foglalata van? Ez alapvetően eldönti, mely lapok közül választhatsz (nyilván amelyeken ugyanaz a foglalat van).
2.)Szeretnék-e tuningolni? Ha igen, akkor minőségi VRM-el (feszültségszabályzó) felszerelt lap kell, aminek egyező proci foglalata van. Ha nem akarok tuningolni, akkor meg szinte mindegy, csak válassz ismert márkát.
3.) Milyen csatlakozók kellenek nekem? Hátlapra hány USB kell, milyen típusúak (2.0, 3.0, 3.1 stb)? Milyen IGP kimenet kell (ha egyáltalán kell)? Alaplapon előlapi port csatik mik kellenek? Audio, USB, csak az egyik csak a másik? Bár jellemzően ebből minden lapon van. RGB csatlakozás kell-e? Milyen (12V 4pin, 5V 3pin)? Venti csatik? M.2 kell-e? Hány videókártya csatlakozás kell? Más PCIe csatlakozás? És így tovább...
Nah igen, az ide írogatók úgyis jobban tudják mi való játékra.
Ha rá van írva hogy "gaming" az nyilván az amit soha se vegyél játékra.
A gyártók buták, ti jobban tudjátok.
#6.Nem hallottál arra hogy marketing?
Bár azt mondom a legrosszabb a fejhallgatópiac amikor 7.1-es meg mit tudjam milyen kulcsszavakkal adnak el fejhallgatókat azt egy SRH440 körberöhögi a 100K+ darabokat is hangminőségben.
Alaplapok terén is megy a parasztvakítás, ezért kell átlátni a specifikációkat, vannak jó gaming-nek nevezett alaplapok de azok sem azért mert ott van az a kulcsszó hanem mert objektíven nézve tényleg megvan minden ami egy usernek kell.
Annyit hozzátennék, hogy nincs van szükség 4 RAM slotos lapra, ha nem tervezel 4 modulig bővíteni, mert a 2 slotosnak jobb a topológiája, ezáltal stabilabban fog működni magasabb órajelen. Meg amúgy is abba is belefér 32GB RAM, és a fejlődés üteméből ítélve hamarabb fog elavulni a platform, mint a memória mennyisége.
A VRM a CPU max fogyasztását határozza meg. Ha egy lapon gyenge a VRM, akkor nem rakható bele nagy teljesítményű CPU (= nem alkalmas OC-ra sem), különben throttlingolni fog. Tehát lapot a csatlakozók mellett elsősorban a CPU-hoz választunk. Ha elég a VRM és a csatlakozók száma az eltervezett konfignak, akkor jó az alaplap, ha nem, akkor nem. A videokártyának ehhez semmi köze nincs, mert a videokártya külön VRM-mel rendelkezik.
Nem játékra választunk alaplapot, mert egy alaplap semmilyen olyan tulajdonsággal nem rendelkezik, ami a játékbeli teljesítményedet befolyásolná a fentieken kívül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!