Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Történhetett e baj a videokárt...

Történhetett e baj a videokártyával?

Figyelt kérdés
Egy rx 580 8 GB kártyáról lenne szó, msi Afterburnerrel nézem mindig játék közben hogy mennyi a hőfok a kártyán, illetve a CPU-n. Történt most egy olyan, hogy nem tudom hogy de kikapcsolt az "autó" fán speed így 40% on ment a ventilátor a kártyán. Viszont így játék közben azt vettem észre hogy 89 fokra ment fel a kártya ami alapjaraton nagykn max 77 fok. Igazából maximum 10 percet ha játszottam így. A játék nem szaggatott meg semmi észrevétel nem volt csak hirtelen oda pillantottam. Bekapcsoltam az autó fán speedet mostmar megy a ventilátor, jó hangosan is mint azelőtt. Lehet e probléma ettől hogy ilyen magasra felment a kártya hőmérséklete?

2020. jan. 6. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Természetesen semmi baja nem lett. Rx 480-at nyüstöltem másfél évig, gpu igényesebb játékoknál bőven meg volt a 80-85 fok. Az, hogy ilyen rövid ideig nyalta a 90 fok határát, pláne nem okozhatott gondot.
2020. jan. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2020. jan. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az előttem linkelt kérdésben leírt válaszomat tudom csak ismételni: nem lesz problémád. A videókártyák egy biztonsági óvintézkedés részeként (mint minden más hardver) lekapcsolják az egész gépet, ha tűlhevülnének, tehát ha elérnek egy bizonyos hőfokot (ami általában 100 fok körül van). Ez persze nem jelenti azt, hogy egészséges órák hosszat 90 fokon engedni pörögni a kártyát és amit ott akkor nem tettem hozzá, az pont ez lenne. Általános igazság, hogy olyan 80-83 fokig rendben vagy, az egyáltalán nem probléma, ez fölött egészen 90 fokig forróbb a helyzet, de nem feltétlen káros, 90 fok felett viszont már tönkre mehet a kártya. DE, fontos kiemelnem, hogy ez a huzamosabb ideig fennálló magas hőmérsékletre vonatkozik, egy-egy pillanatnyi kiugrás nem fogja tönkre vágni a kártyát. Ha fél órát ment volna így, vagy akár egy órát, akkor sem kéne különösebben aggódnod. Ha rendszeresen fűtenéd, akkor kéne aggódnod.
2020. jan. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!