Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Brand PC + külső tápellátást...

Brand PC + külső tápellátást igénylő videokártya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 300W-os tápegységes Fujitsu Brand PC-m, ami nem rendelkezik PCIe 6 Pin-el, kérdésem az lenne hogy Sata->6 pin mennyire lenne stabil a használata?

Esetleg megpróbálnám alulfeszelni a VGA-t az alacsonyabb fogyasztás érdekében.

Tudom próba cseresznye, de nem akarnám sem a tápot, sem a videokártyát elveszíteni.

Konfig:

Fujitsu W410(I5-2400,8GB RAM,2 db HDD,300W)

ASUS GTX 660 2GB Dual.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. dec. 10. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbált ki.
2019. dec. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Háát...

* maga a processzor 95 W TDP-vel rendelkezik [ [link] ]

* a GPU adatlapja 140 W-ról értekezik [ [link] ], de ha abból indulunk ki, hogy van rajta egy 6 tűs tápcsatlakozó, felvehetne akár 150 W-tot is [ [link] ].

így együtt ez maximum 250 W. Mindennel együtt maximum 300-350 W. Szóval nagyon kicentizve de beleférhet - bár kérdéses a különböző 12 V-os ágak terhelhetősége.


Ráadásul a táp speciális:

[link]

11 V-ot ad le, 16 tűs alaplapi tápcsatlakozója van (a normális ATX-es tápoknak 20+4 tűs) - lehet az ATX-s cseredarabbal vacakolni rendesen:

[link]


A legjobban talán úgy járnál, ha szereznél a Celsius W530-ashoz való tápegységet:

[link]

abban van GPU-hoz való tápcsatlakozó.

2019. dec. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Végignéztem az összes külföldi fórumot, portált és igazából kimondott megoldást nem találtam rá, azért is kérdeztem meg.

Táp cserét nem tudom megoldani mert 2 12V-os ágra van osztva az egész, nem normál ATX szabványú.

Ezért is gondoltam az átalakítóra...

Azt meg sok helyen tűzveszélyesnek írják, szóval ez ügyben tanácstalan vagyok.

Ha esetleg van valakinek valamilyen ötlete bátran, de hajlok a 660-tól való megválás felé...

2019. dec. 10. 11:07
 4/5 A kérdező kommentje:

#2.Köszönöm, utánanézek annak a tápnak.

Bár sokat nem akarok erre rászánni.

2019. dec. 10. 11:12
 5/5 MGéza ***** válasza:
100%
Osztott, elkülönített 12V ággal rendelkezik melyből a gyengébbik a cpu, az erősebb pedig az összes perifériának van fenntartva. Inkább kisebb fogyasztású kártyát próbálnék meg, ezt is elbírhatja, de határeset.
2019. dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!