Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bizonyos esetekben csak az...

Bizonyos esetekben csak az integrált kártyáról van kép, mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Bizonyos esetekben csak az alaplapi kártyáról van kép (VGA) a lapon nincs HDMI. 1050TI van a gépben. Nem volt vele semmi baj, szombaton barátnőm laptopjának HDD-jét bekötöttem a optikaimeghajtóm helyére majd amikor be akartam kapcsolni nem volt kép a kártyáról. Több ki/be kapcsolás után és egy Bios resi után (alaplapi kátya segítségével) sikerült megoldani a képet a nvidia kártyáról. Este valami miatt nem indult el a Windows, nem tudtam helyreálíttani és alaphelyzetbe állítani sem. Bár ez nagy valószínűséggel vírus volt mert egy no name oldalról beszerzett fájlt telepítettem (így jár aki kalózkodik). Tegnap tettem rá Linuxot mivel csak arra volt boot pendriveom. Majd Win 10 Pro. Feltelepítettem a drviereket, megint bekötöttem barátnőm HDD-jét, lassan indult el a gép, HDSentinellel néztem a HDD-t tele van hibás szektorral (ezért próbáltam szombaton is). Kikapcsoltam a gépet, bekapcsoláskor már nem volt kép. Alaplapból kivettem a kis elemet majd vissza és egyből lett kép. Mi okozhatja ezt? Lehet ehhez köze a hibás merevlemeznek? Vagy alaplap hiba esetleg Bios?

2019. nov. 11. 07:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a BIOS reset segített, akkor volt valami beállítás a BIOS-ban amit a rendszer nem bírt. Most hogy visszaállt alapba, a helyükre kerültek a dolgok.


Mindazonáltal egy durván szektorhibás merevlemez izgalmas perceket tud szerezni az embernek.

2019. nov. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!