Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul el normálisan...

Miért nem indul el normálisan a gépem?

Figyelt kérdés

Most cseréltem le az alaplapot, procit, és a ramot egy i3 7100, Asus H110M-K és 2x4gb ddr4 ramra. Nem raktam újra a Windowst, használtan vettem külön külön a cuccokat, nem tudom h volt-e frissítve a BIOS.

Tapegysegem: fsp 350-60tha-p (lehet emiatt nem indul)

Vga: Sapphire r7 360

Osszeraktam a PC-t úgy ahogy kell, mindent a helyére, pasztazas megvolt stb. Majd bekapcsolaskor a ventilátorok felporogntek és leaaltak egymás után többször is. Ezután kivettem a vga-t és ugyan az mint az előbb, de most behoztam a biost és utána az asztalt is. (3x hozta be, utolsónál kb 15percet volt használva a gép, majd kikapcsoltam és be kíváncsiságbol és megint nem működött)

BIOS előtt ezt irja: Please Back-up your data and replace your Hard disk drive. A failure May be imminent and cause unpredictable fail. Press F1 to run setup.

Nemrég be sem lehetett kapcsolni a gépet, mostmeg mikor bekapcsolom pittyogo(vagy nemtudom) hangot ad ki folyamatosan és ugyan azt csinálja mint elsőnek..

Valami ötlet hogy mi lehet a baj?



2019. nov. 10. 18:04
 1/7 Xhepton ***** válasza:
47%
a tápod hány wattos?
2019. nov. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Xhepton ***** válasza:

#1

Oh bocs, utólag vettem észre

2019. nov. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Xhepton ***** válasza:

Hát a konfigurációd nagyon ott van a 350 nél talán még fölötte is

Azt hogy pontosan mennyire ahhoz több információ kell

[link]

itt van egy tápegység calculator

2019. nov. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
350 wattos, de ugye elég régi. Igen már azt is néztem, 327watt jött ki, szóval elég kell legyen hozzá. Viszont videokártya nélkül néztem most meg és ugyan ez, folyamatos sípolas.
2019. nov. 10. 19:11
 5/7 anonim ***** válasza:

1.Cmos clear Elem ki - jumper zár


A tápegység P, mivel nem biztos, hogy a kimeneti feszültség elegendő.. olykor a gyártó nem reálisan matricáz.


Ha AUX power supply kell a Vid.kártyának, akkor cseréld le..,

De könnyen lehet alaplapi kondenzátor a hibaforrás, ezzel direkt nem akartam kezdeni


Írj a prohardver fórumba

2019. nov. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az ki-be helyezése már megvolt. AUX power supply az mi lenne? (már írtam pH-ra, BIOS resetet javasoltak egyelőre)
2019. nov. 10. 19:55
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg oldódott a probléma, a táp túl gyenge volt az új PC-hez, ezért nem működött és szereztem bele egy újat.
2019. nov. 12. 00:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!