Tápegység ki-be kapcsol, mi lenne a megoldás?
Sziasztok, nem igazán akartam ide írni mert azt hittem meg tudom oldani ezt a problémát, például mondjuk azzal hogy kicserélem a 450W-os tápegységemet.Vettem is egy 600W-os Cooler Master Elite V3-mast gondolván hogy ennek van a legjobb értékelése árukeresőn hátha nem szívom meg vele.Hát de.Egyáltalán nem gondolom hogy a tápegység hibája mert az előző táp is csak 2 éves volt.A terhelés sem lehet mert egy egyáltalán nem nagy teljesítményű GT 1030 OC-t,egy AMD Athlon(tm) X4 845 Quad Core processzort, és egy 2 éves (szintén vadonat újon vett) 500GB-os HDD-t kell meghajtania.Gondoltam hogy lehet a konnektorral van a probléma mert az másik áramkörön van mint a többi tehát átkötöttem egy másikba de ott is ugyan ezt csinálja.
A probléma szinte folyamatosan fennáll mert a Windows 10 -es Feladatkezelő minden alkalmazás megnyitásánál az energiafogyasztásnál azt írja hogy nagyon magas.Azért hangsúlyozom hogy Windows 10 mert neki köszönhetően a processzorom 40%-a és a RAM-om 50%-a folyamatosan használatban van még akkor is ha nem nyitok meg semmit indítás után.
Az újraindulás általában játék közben jelentkezik például: Warframe, Destiny 2 és Metro 2033 alatt szokta csinálni.Amikor visszakapcsol nincs kép a billentyűzetem az egerem és a fejhallgatóm se világít.
Örülnék neki ha meg tudnánk oldani ezt a problémát valahogy mert rendkívül irritáló amikor egy MMORPG-ből farmolás közben csak úgy újraindul.
Történt már veletek ilyen?Hogy oldottátok meg?
Nagyon rossz minőségű tápegység, az árukeresős értékeléseknek meg nem kéne hinni, bármilyen termékre keresel rá, kizárólag 1 és 5 csillagokat osztogat a csőcselék attól függően, hogy a kibontás után működik-e a termék vagy sem. Ehelyett teszteket kell nézni.
Ettől függetlenül a Windows semmilyen információhoz nem jut hozzá a tápegységgel kapcsolatban, ahhoz külön monitorozó kábel és külön elektronika kéne (mint amilyen a Corsair HXi-ben van). A feladatkezelőben a Windows az energiafogyasztást a hardverek gyári adataiból és a terhelésből következteti ki, semmi köze nincs a tápegységhez. Egy ilyen 100W-t fogyasztó konfigurációt még ennek is bírnia kellene.
Én egyéb hardveres / bios problémára gyanakszom, fm2 széria hirhedten pocsék ebből a szemszögből. Volt a kezeim között hasonló darab, ott a bios frissítés segített, meg az, hogy utána undervoltoltam a processzor memóriavezérlőjét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!