Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amikor MSI Afterburnerben...

Amikor MSI Afterburnerben undervoltolunk, miért növekszik kicsit a clock speed?

Figyelt kérdés

Én most pl 931-re tettem a maximumot 1040 valahányról, és ahogy mozgattam a pontot úgy nőtt a core clock.


Így kb 35mhz-val többet megy, persze az undervolt miatt sokkal alacsonyabb hőmérsékletlen. 75-76 volt, 69-70 lett amivel meg vagyok elégedve, csak hogy közben miért teszi feljebb a core clock-ot arra nem tudok rájönni. Persze nem gond, legalábbis nem látszik annak, de érdekel.


2019. szept. 15. 14:16
 1/2 A kérdező kommentje:
A 931 lehet furán hangzik de ott volt csak pont a 925 és 950 között. 925-ön egyszer pár óra után crashelt egy játék, így gondoltam megpróbálom ezt a 931-et, jelenleg jó, majd meglátjuk.
2019. szept. 15. 14:17
 2/2 anonim ***** válasza:
A boost algoritmus magasabbra tolja, mert érzékeli, hogy van még hova. Szokott lenni csúcs hőmérséklet is, hiszen nagyon sok szenzor van egy kártyán, ez nem egyenlő azzal az átlaggal amit te leolvasol.
2019. szept. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!