Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri erre a xeon procira...

Megéri erre a xeon procira építeni?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=30FR2gdFHYE&t=2s


itt a benchmark videó, lényegesen olcsóbb, mint az i9 9900k


8 magos cpu 16 száállal


ami egyedül alacsonyabb az a clock speed


2019. szept. 14. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom azért lényegesen olcsóbb mert 7 éves, minimum 30 százalékkal alacsonyabb órajelen jár(de gyakorlatban jó lesz az 50-55 nek is), mocskosul drága hozzá az alaplap és rengeteget fogyaszt. A videó egészen biztosan nem tükrözi a valóságot, teljesen ki van zárva hogy ilyen alacsony órajelen 100+ fps t produkáljon ezekben a játékokban. Hasonló áron van 3600, rendre 5%< különbség van közte és a 9700\9900k között játékok alatt, van hova fejleszteni, van hozzá olcsó alaplap és még csak nem is egy kazán. A magok\szálak számát inkább hagyjuk, főleg régi(<10. gen) intel procikon, egyrészt a biztonsági rések miatt kérdéses hogy mi lesz HT sorsa a jövőben, másrészt meg amúgy sincs semmi értelme, mint fordulatszám alapján összehasonlítani két motort kb.
2019. szept. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

neked fogalmad sincs erről


az alaplap 50-70 usd dollár, a proci pedig 50 dollár

tegyük fel a benchmark valós

a fogyasztás engem is aggaszt, nem tudom mennyi lehet, de 125 watt tdp-t ír, az nem tudom mennyire sok...


akkkor így megérheti?

2019. szept. 14. 14:47
 3/3 A kérdező kommentje:

ha nem hiszed, akkor utána kellett volna nézni...


https://www.youtube.com/watch?v=KUFO63lUpR8


itt van egy másik benchmark a ryzen 1700 ellen, és bőven az intel xeon erősebb...

2019. szept. 14. 14:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!